عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

"یگان‌های ارتش روسیه" مجهز به خودرو "تیگر-ام" + تصاویر و مشخصات

 
mohandesvahidpour
mohandesvahidpour
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 5058

"یگان‌های ارتش روسیه" مجهز به خودرو "تیگر-ام" + تصاویر و مشخصات
یک شنبه 5 اردیبهشت 1395  09:39 ق.ظ

ادوات زرهی نقش مهمی را در افزایش توانمندی نیروهای نظامی ایفا می‌کنند و در پیشروی قوای سطحی موثر هستند.

فدراسیون روسیه یکی از کشورهای صاحب سبک در زمینه تولید ادوات زرهی است که تولید تانک‌های پیشرفته "تی 90 (T-90)" نمونه‌ای از آن بوده که در نبردهای منطقه غرب آسیا توانایی خود را نشان داده است.

اخیرا یگان‌های نیروی زمینی ارتش فدراسیون روسیه به یک زره پوش جدید (خودرو زرهی) تجهیز شده‌اند که به عنوان اولین مجموعه به ارتش این کشور تعدادی از آن تحویل داده شده است.

 ***مشخصات "تیگر-ام"

"تیگر-ام" یک خودرو زرهی ساخت فدراسیون روسیه بوده که به سلاح‌ها و ادواتی همچون"سلاح  7/62 و 12/7 میلی متری" و "نارنجک انداز"  مجهز است. خودرو زرهی "تیگر- ام" به دلیل داشتن پتانسیل‌های منحصر به فرد، می‌تواند به راحتی در حال حرکت تیراندازی کند.
 

البته مجموع ادواتی که به روی خودرو سوار است به نام سیستم تسلیحاتی "آربالت- ام"  بوده که توانمندی گسترده‌ای در مورد اصابت قراردادن اهداف دارند و می توانند  به خوبی تهدیدات را  از  بین   ببرند. 

واسیلی کاشین کارشناس مرکز استراتژِی و تکنولوژی درباره تسلیحات جدید گفت: در حال حاضر در ارتش روسیه آزمایش انواع مختلف وسایل نقلیه با قدرت کنترل از راه دور و مجهز به مسلسل های سنگین و سامانه موشکی ضدتانک انجام می گیرد. طبق برنامه ریزی ها قرار است در آینده ماشین هایی برای ارتش روسیه خریداری شوند که نه تنها قابلیت کنترل از راه دور را دارند که حتی می توانند در صورت لزوم به صورت کاملا اتوماتیک عمل کنند. به عبارتی این ماشین ها هدف را شناسایی کرده و برای بکار گیری سلاح بدون شرکت اپراتور تصمیم گیری می کنند.

وی افزود: اسراییل در استفاده از ربات های نظامی زمینی پیشرو است و اتومبیل های بدون سرنشین برای محافظت از مناطق بسیار مهم از جمله پادگان های هوایی مورد استفاده قرار می گیرند.

کارشناس مرکز استراتژِی و تکنولوژی روسیه تاکید کرد: اکنون در روسیه امکان ایجاد سامانه های بسیار بزرگتری بررسی می شود. به طور مثال سامانه حامل موشک های ضد تانک روی ماشین های زرهی «تیگر». گزینه معمولی و سرنشین دار آن که حامل موشک های ضد تانک «کارنت – ام» می باشد روی ماشین «تیگر» پیشتر طراحی شده و مورد استفاده قرار می گیرد. این ماشین می تواند تا 15 موشک را حمل کرده و  یا پیاده نظام ضد هر زره پوشی عمل کند. در مدل بدون سرنشین می توانند از شیوه «خودکشی» یعنی حمله تا آخرین توان را قرار دهند.

وی گفت: لازم به ذکر است که ماشین های «تیگر» قبلا با مجوز روسیه در چین ساخته می شدند و تاثیر زیادی روی کار چینی ها بر ماشین های زرهی چرخ دار سبک گذاشته اند و با در نظر گرفتن افزایش تهدیدهای تروریستی که چین با آن روبروست  و همچنین جغرافیای مناطق مرزی این کشور، تکنولوژی مرتبط با ساخت ماشین های زمینی بدون سرنشین یا سامانه های زرهی مسلح می تواند توجه این کشور را کاملا به خود جلب کند.

خودرو زرهی تیگر- ("هامر روسی")، عمدتا از اوایل قرن 21 تولید آن آغاز و وظیفه آن تأمین ادوات زرهی نیروهای ویژه روسی بوده و در سال 2011 میلادی به معرض دید عموم قرار داده شده است.

 

 

**جمع آوری اطلاعات از پایگاه های سطحی و دریایی ویژگی مهم "تیگر-ام"

این خودرو زرهی قابلیت‌های منحصر به فردی همچون حرکت در نقاط "صعب‌العبور" را دارد و  یک خودرو زرهی ضد گلوله با بدنه سخت است که می‌تواند در جابجایی و نبرد سطحی نقش مهمی ایفا کند.

البته یکی دیگر از ادوات این خودرو تاکتیکی ابزاری برای جمع آوری اطلاعات بوده که می‌توانند در تهیه و کشف اطلاعات از پایگاه‌های سطحی و دریایی در برد بیش از 10 کیلومتر ایفای نقش کند.

مهندسین روس قصد دارند که ماشین های خود را مجهز به سلاح کنند. به عنوان مثال سامانه ضد موشکی در آن قرار دهند. معمولا اپراتور سامانه ضد موشکی بسیار آسیب پذیر است، زیرا به سمت دشمنی نشانه می رود که در مقابل دیدش قرار می گیرد. استفاده از سامانه در ساختار ماشین های بدون سرنشین امکانات جدیدی را برای استفاده از این تاکتیک به ما می دهد.


**علاقه مصر برای خرید خودرو  زرهی "تیگر"

نمایندگان وزارت کشور مصر علاقمندی خود به خریداری ماشین های زرهی پلیسی روسی "تیگر" با مارک "SBM VPK-233136" را اعلام کردند و این نشان می دهد که خودرو روسی در شرق و غرب آسیا دارای خریدارانی است. 

خبرگزاری "ریا نووستی" گزارش داد:  "سرگئی سووروف"، نماینده شرکت تولید کننده ماشین زرهی "تیگر" ضمن اعلام این مطلب اطلاع داد در این هفته اعضای هیئت وزارت کشور مصر در شهر نیژنی نووگورود روسیه با امکانات این ماشین زرهی آشنا شده و از آن بسیار خوششان آمد.

در مجموع "تیگرام" یک خودروی زرهی منحصر به فرد است که با داشتن تسلیحات پیشرفته سطح دفاعی 7/62 و 12/7  میلی‌متری می‌تواند در جمع آوری اطلاعات از پایگاه‌های هدف ایفای نقش کند.

خودرو زرهی "تیگر-ام" با توجه به نظر کارشناسان می تواند از موشک های ضد تانک "کورنت" استفاده کنند و در حقیقت این اقدام می تواند خودروهای زرهی مذکور را در نبرد زمینی علیه تانک ها و نفربرها یاری کند. 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها