عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانشی بیاموزد آنگاه دانش خود را بپراکند. میزان الحکمه

۴۰ هزار بیمار دیابتی در آمل شناسایی شدند

۴۰ هزار بیمار دیابتی در آمل شناسایی شدند
یک شنبه 5 اردیبهشت 1395  10:06 ق.ظ

معاون شبکه بهداشت آمل از شناسایی ۴۰ هزار بیمار دیابتی در این شهرستان خبر داد.

احمد عبادی  در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از آمل با بیان اینکه همزمان با هفته سلامت به منظور شعاری از سوی سازمان جهانی بهداشت با عنوان غلبه بر دیابت برنامه‌های شبکه بهداشت با این عنوان اجرایی می‌شود، اظهار داشت: این برنامه‌ها به‌منظور مقابله و شناسایی از بیماری دیابت است.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه هفته سلامت با هماهنگی آموزش وپرورش، آب و فاضلاب شهری، شبکه بهداشت و درمان و برخی کارخانجات تولیدی فرآورده‌های لبنی بیان و عنوان کرد: این نمایشگاه از 4 اردیبهشت تا هفتم به مدت چهار روز در سالن سرای مهر شهرداری دایر است.

عبادی ادامه داد: در این نمایشگاه علاوه بر آشنایی با بیماری دیابت و پیشگیری از این بیماری، طرح غربال‌گری از سوی شبکه بهداشت این شهرستان از بازدید کنندگان نیز انجام می‌شود.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت آمل با بیان اینکه این طرح با آغاز جلسه کارگروه سلامت در فرمانداری و با تست اعضا کارگروه در دستور کار قرار گرفت، افزود: تاکنون با انجام این طرح 13 هزار بیمار مبتلا به دیابت در روستا و 26 هزار در سطح شهر آمل شناسایی شدند. اجرای این طرح به همراه اندازه‌گیری قد، وزن، تعیین میزان چاقی و اندازه‌گیری فشار خون است.

victoryone

victoryone
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 3268
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها