عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: فاطمه علیها السلام، همواره مظلوم و از حق و میراث خود محروم بود. امالى طوسى، ص 155

درگیری هوایی روسیه با اسرائیل

درگیری هوایی روسیه با اسرائیل
یک شنبه 5 اردیبهشت 1395  04:00 ب.ظ

روزنامه «یدعوت احارنوت» پرتیراژترین روزنامه در اسرائیل نوشته است که نیروهای نظامی روسیه، دستکم دو بار به سمت هواپیماهای نظامی اسرائیلی در سوریه آتش گشودند.
به گزارش گروه بین الملل فرهنگ نیوز، روزنامه «یدعوت احارنوت» پرتیراژترین روزنامه در اسرائیل نوشته است که نیروهای نظامی روسیه، دستکم دو بار به سمت هواپیماهای نظامی اسرائیلی در سوریه آتش گشودند.
 
بنا بر این گزارش، این اتفاق باعث شد که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل، در صدد بهبود هماهنگی در زمینه عملیات نظامی با مسکو اقدام کند.
 
گزارش روزنامه اسرائیلی که در آن به منبعی هم اشاره نشده، به زمان و مکان این روی داد اشاره نکرده است. همچنین ننوشته که آیا به هواپیماهای نظامی اسرائیلی آسیبی رسیده یا نه.
 
ماه سپتامبر گذشته، روسیه در حمایت از نظام بشار اسد، مداخله نظامی خود را در سوریه آغاز کرد. این مداخله پیشروی‌های مخالفان را متوقف کرد و باعث شد برخی از مناطق را هم از دست بدند.
 
از سویی اسرائیل بارها مناطقی در سوریه را هدف حمله هوایی قرار داد. این حملات متوجه محموله‌های اسلحه متعلق به حزب‌الله لبنان شده است. نتانیاهو هفته گذشته اذعان کرد که اسرائیل، ده‌ها بار مواضعی در سوریه را هدف حمله قرار داده است.

 

victoryone

victoryone
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 3292
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها