عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

همکاری مشترک ایران و آفریقا برای تبدیل گاز به سوخت مایع

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286994
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

همکاری مشترک ایران و آفریقا برای تبدیل گاز به سوخت مایع
یک شنبه 5 اردیبهشت 1395  08:39 ب.ظ

همکاری مشترک ایران و آفریقا برای تبدیل گاز به سوخت مایع

 

خبرگزاری فارس: همکاری مشترک ایران و آفریقا برای تبدیل گاز به سوخت مایع

پژوهشگاه صنعت نفت ایران و شرکت ملی نفت آفریقای جنوبی، دقایقی پیش تفاهمنامه مشترکی را در زمینه GTL (تبدیل گاز طبیعی به سوخت مایع) امضا کردند.

 

به گزارش 

خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی وزارت نفت حمیدرضا کاتوزیان، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت و باکسولا جی زوین، معاون رئیس شرکت ملی نفت آفریقای جنوبی در امور تامین بازرگانی و تدارکات، ظهر امروز با حضور حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران و جاکوب زوما، رئیس جمهوری آفریقای جنوبی و بیژن زنگنه وزیر نفت ایران، تقاهمنامه همکاری مشترکی را در زمینه GTL امضا کردند.

بر اساس این گزارش، پژوهشگاه صنعت نفت از مدتها پیش، مطالعه در حوزه GTL را آغاز کرده است و با توجه به پیشرفت فزاینده فناوری GTL در جهان، پژوهشگاه به روز کردن دانش فنی و کاهش قیمت تمام شده تولید محصول را در این زمینه مدنظر دارد.

استفاده از گاز طبیعی برای تولید سوخت مایع، علاوه بر افزایش کیفیت محصول، به سازگاری بیشتر با محیط زیست و کاهش آلودگی هوا می انجامد و با توجه به برخورداری کشور از منابع گاز فراوان و این که تاکنون کارخانه GTL در ایران احداث نشده است، همکاریهای ایران با کشورهای صاحب تجربه در زمینه مایع سازی گاز، می تواند دستاوردهای مثبت زیادی به همراه داشته باشد.

انتهای پیام/آ

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها