عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

زمانیان: به‌جای مقصر معرفی کردن دولت قبل جلوی مصادره اموال ملت را بگیرند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286994
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

زمانیان: به‌جای مقصر معرفی کردن دولت قبل جلوی مصادره اموال ملت را بگیرند
یک شنبه 5 اردیبهشت 1395  08:42 ب.ظ

زمانیان: به‌جای مقصر معرفی کردن دولت قبل جلوی مصادره اموال ملت را بگیرند

 

خبرگزاری فارس: زمانیان: به‌جای مقصر معرفی کردن دولت قبل جلوی مصادره اموال ملت را بگیرند

عضو کمیسیون بودجه مجلس به دولت توصیه کرد از همه ابزارها برای ممانعت از مصادره دو میلیارد اموال ملت از سوی آمریکا استفاده کرده و دست از مقصر جلوه دادن دولت قبل در این باره بردارد.

 

سیدسعید زمانیان دهکردی نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی

خبرگزاری فارس، درباره توضیح معاون اول رئیس‌جمهور در مورد چرایی مصادره 2 میلیارد از اموال و دارایی‌های ایران از سوی آمریکا گفت: آیا به این دلیل که این دولت یا آن دولت اشتباهی در یک معامله خارجی انجام داده‌اند باید بگذاریم تا آمریکا هر گونه خواست با اموال مسدودشده کشورمان بازی کند؟

وی بی‌تحرکی در قبال مصادره اموال کشور در خارج از کشور را شرم‌آور خواند و افزود: هر نهاد و شخص مسئولی در قوای سه‌گانه در برابر این اقدام آمریکایی‌ها کوتاه بیاید، به مردم خیانت کرده است.

زمانیان با یادآوری تأکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر غیرقابل‌اعتماد بودن آمریکایی‌ها گفت: دولت باید از همه ابزارهای قانونی خود برای ممانعت از مصادره 2 میلیارد اموال ملت از سوی آمریکا استفاده کند و دست از توجیهاتی از قبیل مقصر جلوه دادن دولت قبل در این خصوص بردارد.

وی بر ضرورت برخورد قاطع با چپاول اموال ملت از سوی دولت‌های خارجی تأکید و خاطرنشان کرد: نباید به جای آن سعی در انداختن توپ در زمین دولت گذشته کرد؛ چراکه مردم چنین سخنانی را نمی‌پذیرند.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی، گفت: شأن یک معاون اول رئیس‌جمهور بالاتر از این است که در واکنش به غارت اموال ملت در خارج از کشور، به چنین دستاویزهایی متوسل شود.

زمانیان با تصریح بر اینکه دست دزد باید قطع شود نه‌اینکه با او مدارا شود، در بخش دیگری از این گفت‌وگو اظهار داشت: افکار عمومی به‌شدت منتظر نتایج عملی برجام است.

وی با اشاره به اینکه هنوز پول نفت وارد کشور نمی‌شود، بیان داشت:‌ پس از برجام نیز اموال حاصل از فروش نفت بلوکه شده و وارد کشور نمی‌شود و در حقیقت چیزی دست ما را نگرفته و برجام دستاوردی برای ما نداشته است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: معیشت اشتغال، گرانی و رکود پس از برجام وضع وخیم‌تری پیدا کرده است و اگر دولت در برابر مانع‌تراشی آمریکا اقدام قاطعی صورت ندهد، معضلات کشور تشدید خواهد شد.

به گزارش فارس، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور دیروز در سومین نشست مشترک مدیران عامل بانک‌های خصوصی و دولتی تصریح کرد: هیچ جای این اتفاق (مصادره 2 میلیارد دلار از منابع ایران توسط آمریکا) به دولت ربطی ندارد. بعضی‌ها ذوق کردند که این دولت در یک جای این کار نقش داشته است در حالیکه بهانه‌های دادگاه آمریکا برای چند ده سال قبل است.

جهانگیری در همین رابطه تأکید کرد: در دولت گذشته یک بی‌تدبیری انجام گرفت و علی‌رغم اینکه ما می‌دانستیم آمریکایی‌ها به دلیل همین احکام و به دلیل عدم پایبندی‌شان به خیلی از مقررات از هر فرصتی علیه جمهوری اسلامی استفاده می‌کنند تا منابع ما را بگیرند و یا مصادره کنند و بعدا بگویند دادگاه‌های ما حکم داده‌‌اند اما مسئولان دولت قبل تصمیم گرفتند بخشی از منابع بانک مرکزی با یک اوراقی در اروپا مدیریت شود.

معاون اول رئیس جمهور گفت: در ادامه این ماجرا متأسفانه با بی‌تدبیری کامل 2 میلیارد اوراق آمریکایی خریدند و این باعث شد که آمریکایی‌ها به راحتی این منابع را ابتدائا مسدود و سپس مصادره کنند.

انتهای پیام/

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها