عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

اهميت نماز شب در آينه حديث

 
a433b6090c
a433b6090c
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1394 
تعداد پست ها : 14051
محل سکونت : خراسان جنوبی

اهميت نماز شب در آينه حديث
دوشنبه 6 اردیبهشت 1395  06:00 ق.ظ

اهميت نماز شب در آينه حديث

http://file.tebyan.net/a433b6090c/08124365421722324422_thumb.jpg.png

مي دانيم كه نماز شب از محبوب ترين نمازها و نشانه عشق و محبت به معشوق است. همچنين سرگرمي روح بخش مومن و سنت پيامبر اكرم (ص) و ائمه (ع) و سيره صالحان مي باشد.
امام صادق(ع) مي فرمايند: هيچ عمل نيكي نيست جز اينكه ثواب روشني در قرآن براي آن بيان شده مگر نمازشب كه به خاطراهميت آن هيچ كسي نمي داند چه ثواب هايي (كه موجب روشني چشم ها مي شود) براي آنها نهفته شد است.
از پيامبراكرم(ص) نقل است كه فرمودند: هربنده اي كه توفيق نماز شب را پيداكند از روي اخلاص وضو بگيرد و با نيت پاك و قلب سليم و بدن خاشع و چشم گريان ، پروردگاررا بخواند، خداوند نه صف از ملائكه بي شمار را پشت سر او قرار مي دهد و به عدد آنها درجات معنوي او را بالا مي برد.
مواردي از آثار نمازشب كه در روايات متعددي به چشم مي خورد عبارت است از : تحكيم پايه هاي تقوا در دل و جان ، تقويت ايمان ، تهذيب نفوس ، تربيت معنوي انسان ، پاكي قلب ، گرفتن نيرو براي تصفيه روح و حيات قلب ، تقويت اراده و تكميل اخلاص و نيز بيداري فكر و انديشه ، و اما فوائد ديگري را كه معصومين(ع) نقل نموده اند درسه قسم ذيل ، جمع مي گردد.
فوائد نماز شب در دنيا
نماز شب ، اسلحه اي است برعليه دشمنان ، كه سبب خشنودي پروردگار و درمعرض رحمت او قرارگرفتن و تمسك به اخلاق پيامبران مي شود.
فوائد نماز شب در برزخ
نماز شب ميانجي بين ملك الموت و نمازگزار است و موجب ورود نوري در قبر، خروج از قبر به صورت نوراني ، نجات از وحشت قبر، مونس انسان و چراغي در قبر، مانع فشار و عذاب قبر.
فوائد نمازشب در قيامت
وقتي قيامت شود نماز شب ، سايه بالاي سرنمازگزار ، تاج و لباسي برسروتنش و نوري كه در برابر او پيش رود (و راه تاريك را براي او روشن كند) و حايل و پرده اي بين او و آتش خواهد بود.
محروميت از نماز شب و عواقب ترك آن
همانطور كه مي دانيد خلوت نشيني آنقدر اهميت دارد كه جز پاكان و نيكان موفق به اين عمل نمي شوند، به عبارت ديگر شخصي مجرم و گناهكار از اين توفيق محروم مي شود.
شيطان و نماز شب
مي دانيم كه شيطان حتي در نمازهاي فريضه (واجب ) نيز ما را به طرق مختلف فريب مي دهد تا يا از اول وقت به تأخير افتد يا بدون حضور قلب باشد و يا بخصوص در نمازهاي صبح كه خواب را شيرين جلوه مي دهد و باعث فوت شدن نماز ادا و از دست دادن فيض آن مي شود.

سبطین

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها