عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

پر شدن ۹۰ درصدی سد کرج و ۶۵ درصدی سد طالقان

 
victoryone
victoryone
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 3930
محل سکونت : خوزستان

پر شدن ۹۰ درصدی سد کرج و ۶۵ درصدی سد طالقان
دوشنبه 6 اردیبهشت 1395  08:37 ق.ظ

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان البرز با بیان اینکه در حال حاضر ۹۰ درصد از ظرفیت سد کرج پر شده است گفت: تاکنون ۶۵ درصد از ظرفیت سد طالقان نیز پر شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، بهزاد پارسا شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه تا 28 فروردین ماه سال جاری میزان بارش باران در استان البرز  378 میلی‌متر بوده است اظهار داشت: در سال‌های نرمال سالانه 411 میلی‌متر میزان بارندگی است که در طول سال جاری بارش باران به حد نرمال می‌رسد.

وی با بیان اینکه سدهای کرج و طالقان وضعیت مناسبی دارند افزود : اما با توجه به وضعیت خوب بارش وضعیت آب‌های زیرزمینی نامناسب است.

پارسا با اشاره به اینکه برای بهبود وضعیت آب‌های زیرزمینی نیاز به بیش از 25 سال بارش باران است گفت: برای تعادل‌بخشی آب‌های زیرزمینی طرح‌های 15گانه را دنبال می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در سال "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" جهاد کشاورزی اعلام کرده برای صرفه جویی در مصرف آب چند هکتار از زمین‌ها را آبیاری تحت فشار انجام می‌دهد افزود: صنعت با استفاده از باز چرخانی آب و ما نیز در مدیریت منابع آب و بحث نصب کنتور هوشمند برای جلوگیری از اضافه برداشت آب از چاه‌های مجاز و برخورد با چاه‌های غیرمجاز در مصرف آب صرفه جویی می‌کنیم.

پارسا با اشاره به اینکه تا به حال حاضر 274 کنتور هوشمند نصب شده است افزود: با توجه به اعتبارات نامناسب در سال جاری با استفاده از بخش خصوصی این موضوع را پیگیری می‌کنیم.

وی با بیان اینکه ما در برخورد با چاه‌های غیرمجاز در کشور رتبه خوبی را کسب کرده‌ایم گفت: در سال گذشته 1104 حلقه چاه غیرمجاز پر شده است.

پارسا با اشاره به اینکه برخی از این چاه‌ها باید ساماندهی شوند افزود: در سال جاری برخورد با چاه‌های غیرمجاز شدت پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه هدف اصلی ما پیشگیری در زمینه چاه‌های غیرمجاز است گفت: 20 گشت بازرسی در استان البرز برای پیشگیری از چاه‌های غیرمجاز فعالیت می‌کند.

پارسا با اشاره به اینکه تفاهم‌نامه‌ای با 5 دستگاه منعقد کرده‌ایم افزود: این دستگاه‌ها شامل جهاد کشاورزی، محیط زیست، منابع طبیعی، راه و آب منطقه است.

وی گفت: به سبب اینکه هر کدام از این دستگاه‌ها گشت‌های متفاوتی دارند با تشکیل این تفاهم‌نامه به تخلف‌های موجود رسیدگی می‌شود.

پارسا با اشاره به اینکه ظرفیت سد کرج 183 میلیون متر مکعب است افزود : در حال حاضر 90 درصد از ظرفیت سد کرج پر شده است.

وی با بیان اینکه ظرفیت سد طالقان 460 میلیون مترمکعب است گفت : در حال حاضر 65 درصد از ظرفیت سد طالقان پر شده است.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها