عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

غذای مانده چه بلایی سرتان می آورد؟

 
fatemehza
fatemehza
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1393 
تعداد پست ها : 2975
محل سکونت : اصفهان

غذای مانده چه بلایی سرتان می آورد؟
دوشنبه 6 اردیبهشت 1395  10:18 ق.ظ

 

 
 

غذای مانده چه بلایی سرتان می آورد؟

 

,غذای مانده , فلج عضلات تنفسی , مضرات خوردن غذای مانده,تغذیه سالم زندگی سالم

غذای مانده,فلج عضلات تنفسی,مضرات خوردن غذای مانده

خوردن غذای مانده علاوه بر ایجاد مسمویت غذایی منجر به ایجاد مشکلی جدی می شود . بیماری و مشکلی که در آن باکترى در حالت غیرفعال زنده مى ماند تا اینکه در شرایط مناسب رشد قرار گیرد .

 غذای مانده موجب ایجاد فلج تنفسی می گردد. باکتری در این نوع بیماری در حالت غیرفعال زندهمانده و بعد از فراهم شدن شرایط مناسب شروع به رشد می کند.

 دبیر ستاد اطلاع رسانی دارو و سموم سازمان غذا و دارو نسبت به فلج تنفسی و در نهایت مرگ به دلیل مسمومیت غذاهای مانده هشدار داد.

 طلعت قانع در خصوص مسمومیت و مرگ ناشی از بوتولیسم عنوان کرد: این بیماری یکی از انواع بوتولیسم غذایی است که با خوردن غذاهای حاوی سم ایجاد می شود.

 

,غذای مانده , فلج عضلات تنفسی , مضرات خوردن غذای مانده,تغذیه سالم زندگی سالم

 

دبیر ستاد مرکزی اطلاع رسانی دارو و سموم سازمان غذا و دارو تصریح کرد: در این بیماری باکترى در حالت غیرفعال زنده مى ماند تا اینکه در شرایط مناسب رشد قرار گیرد سپس در روده رشد کرده و از خود سم آزاد مى کند.

 وی با بیان اینکه بوتولیسم به عنوان اورژانس هاى پزشکى در نظر گرفته مى شود و بسیار کشنده است، عنوان کرد: در اثر مصرف غذاهایی آلوده ای مانند کشک غیر پاستوریزه، غذاهای کنسروی که قبل از مصرف حرارت مناسب ندیده باشد و همچنین سوسیس و کالباس آلوده بروز می کند.

 وی با اشاره به علائم و نشانه های بوتولیسم که شامل تاری دید، دوبینی، افتادگی پلک فوقانی، عدم توانایی حرکتی، اختلال تکلم، لکنت زبان، سختی بلع، و خشکی و درد گلو است و با تاخیر 12 تا 24 ساعته از مصرف ماده غذایی آلوده، ظاهر می شود، عنوان کرد: فرد مبتلا سریعاً باید به یک مرکز درمانی مجهز، برای تزریق داروی ضد سم منتقل شود.

 مهمترین اقدام درمانی در بوتولیسم تجویز سریع داروی ضد سم (Anti toxin) در مرکز درمانی است. در صورت عدم درمان ممکن است فرد مسموم در اثر فلج تنفسی فوت می کند.

دبیر ستاد مرکزی اطلاع رسانی دارو و سموم سازمان غذا و دارو در پایان یکی از آسانترین راه حل های پیشگیری از خطر مسمومیت کشنده بوتولیسم را تهیه غذا به مقدار استفاده و سعی در عدم نگهداری غذا به مدت زیاد و جوشاندن کنسروهای مورد استفاده به مدت 20 دقیقه اعلام کرد.

 

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها