عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

بازدید 28 هزار ایلامی از مناطق عملیاتی دفاع مقدس

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286994
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

بازدید 28 هزار ایلامی از مناطق عملیاتی دفاع مقدس
دوشنبه 6 اردیبهشت 1395  12:36 ب.ظ

 

بازدید 28 هزار ایلامی از مناطق عملیاتی دفاع مقدس

» سرویس: فرهنگ حماسه - حماسه
1460354327986_Hamed Amirnejad-15.jpg

جانشین فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام گفت: در سال گذشته بیش از ۲۸ هزار نفر از اقشار مختلف شامل محلات، دانش‌آموز و دانشجویی به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس در قالب کاروان‌های راهیان‌نور اعزام ‌شده است.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، سرهنگ «عبدالصاحب طهماسبی» در مراسم تجلیل از دست‌اندرکاران راهیان‌نور این استان، اظهار کرد: استان ایلام در حوزه راهیان‌نور یعنی اعزام و میزبانی از کاروان‌ها از سراسر کشور در تلاش است.

 

وی افزود: استان ایلام به دلیل وجود ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق و عملیات‌های بزرگ و مهمی که در دوران دفاع مقدس در این استان انجام شده، محل عروج بیش از ۶ هزار شهید دوران دفاع مقدس استکه به همین منظور مورد توجه کاروان‌های راهیان‌نور قرار گرفته است.

 

جانشین فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام با بیان اینکه این استان در تمام فصول سال میزبان کاروان‌های راهیان‌نور است، اضافه کرد: قرارگاه حضرت امیر(ع)، بانروشان، تپه شنی، نقطه ایثار، سه‌راه جندالله، میمک، گرمیشه، زیارتگاه شهدای شرهانی و دیگر یادمان‌های این استان در طول سال پذیرای کاروان‌های راهیان‌نور خواهر و برادر است.

 

طهماسبی خاطرنشان کرد: ۲۸ هزار و ۱۲۵ نفر در بخش اعزام محلات و اقشار مختلف، دانش‌آموزی و دانشجویی در سال ۹۴ به یادمان‌های دفاع مقدس در استان، جنوب و شمال غرب کشور اعزام ‌شده که از این میزان۱۰ هزار و ۷۷۰ نفر در سال گذشته با هماهنگی آموزش‌وپرورش استان در دو مرحله دختران و پسران دانش‌آموز استان به اردوی دو روزه به مناطق یادمانی دفاع مقدس اعزام‌ شده است.

 

وی با بیان اینکه تعداد ۲ هزار و ۸۴۵ نفر را از دانشجویان در قالب قرارگاه علم‌الهدی و ۱۴ هزار و ۵۱۰ نفر هم مربوط به محلات و سایر اقشار به مناطق عملیاتی اعزام ‌شده‌اند، گفت: استان ایلام در سال گذشته میزبان ۱۵۲ هزار و ۳۵۰ نفر در محل یادمان‌های دفاع مقدس از نقاط مختلف کشور بوده است.

 

جانشین فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام با اشاره به اینکه بالاترین این حضور در یادمان شهدای شرهانی، نقطه ایثار مهران و قرارگاه امیرالمؤمنین(ع) بوده است، اظهار کرد: مناطق عملیاتی استان در ایام مناسبتی ازجمله دعای روز عرفه، سالروز فتح میمک و تحویل سال نو، شاهد حضور ۳۰ هزار و ۱۲۰ نفر بوده است.

 

طهماسبی با بیان اینکه تلاش شده که در زمینه ایجاد زیرساخت‌های لازم برای اسکان کاروان‌های راهیان‌نور در مناطق عملیاتی اقدامات مناسبی صورت گیرد، افزود: ۲۹ هزار و ۳۷۱ نفر در اردوگاه‌های استان در سال ۹۴ در قالب کاروان‌های راهیان‌نور اسکان داده ‌شده است.

 

وی ایجاد نمایشگاه‌های مختلف در محل یادمان‌ها، برپایی ایستگاه‌های صلواتی، بکارگیری ۲ هزار و ۹۲۵ نفر به‌ عنوان خادم شهدا از عزیزان دانشجو و دانش‌آموز و اقشار مختلف، حضور ۹۸۰ نفر راوی ثابت و سیار، بهره‌گیری از ۴۲۰ نفر از روحانیون و طلاب همراه کاروان‌های راهیان‌نور و مستقر در محل یادمان‌ها از دیگر فعالیت‌های انجام‌شده در حوزه راهیان‌نور بوده است.

 

جانشین فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام، احداث و شن‌ریزی پارکینگ یادمان شهدای شرهانی به مساحت 5000 مترمربع، بکارگیری ۶۵۰ دستگاه اتوبوس برای اعزام کاروان‌های راهیان‌نور، فضای سازی فرهنگی در محل یادمان‌های راهیان‌نور به اعتباری بالغ ‌بر ۶۰ میلیون تومان از دیگر فعالیت‌های انجام ‌شده در این حوزه بوده است.

 

طهماسبی در پایان با تقدیر از همه دست‌اندرکاران فعال در حوزه راهیان‌نور خاطرنشان کرد: رسانه‌ها در پوشش کاروان‌های راهیان‌نور نقش مهمی داشته‌اند که قابل ‌تقدیر است.

انتهای پیام

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها