عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

اقتصاد مقاومتی با شناخت منابع و مدیریت صحیح قابل اجراست

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286994
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

اقتصاد مقاومتی با شناخت منابع و مدیریت صحیح قابل اجراست
دوشنبه 6 اردیبهشت 1395  12:47 ب.ظ

 

اقتصاد مقاومتی با شناخت منابع و مدیریت صحیح قابل اجراست

» سرویس: معارف و حقوق - حقوقي و قضايي
1431156938486_abdolvahed mirzazadeh-2.jpg

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: با شناخت منابع و مدیریت صحیح، تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی در همه حوزه‌ها قابل اجرا است.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تویسرکانی معاون رییس قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور که در آیین افتتاح ساختمان اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان اسلامشهر سخن می‌گفت، اظهار کرد: غرض از حکومت و حاکمیت در نگاه اسلامی خدمت به مردم است و اجرای عدالت هم که فلسفه بعثت انبیاء الهی است در جهت خدمت به انسان‌ها و بشریت است.

 

وی افزود: طبیعتا در نگاه اسلامی آن کسی ارزشمندتر است که خدمتگذارتر و نافع‌تر باشد و باید همه تلاش کنیم که حرکت و فعالیت ما در جهت منافع جامعه و خدمتگذاری به مردم باشد.

 

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به عرصه وسیع خدمتگذاری این سازمان به مردم گفت: شاید کمتر سازمانی با این ویژگی باشد که همه مردم به نوعی با خدمات آن ارتباط دارند و نتوان فردی را پیدا کرد که در طول عمر خود یک بار به این سازمان مراجعه نکرده و از خدمات آن بهره نگرفته باشد؛ لذا باید این خدمت رسانی و ابعاد آن توسعه یافته و سرعت خدمت‌رسانی افزایش یابد.

 

وی با اعلام ارائه بیش از 72 میلیون خدمت در سال 94 از سوی سازمان ثبت به مردم اظهار کرد: طبیعی است اگر سیاست‌گذاری ها و اقدامات و اعمال مدیریت در همه بخش‌ها بر این محور قرار بگیرد که ما بتوانیم خدمات آسان تر، سریع تر و با هزینه کمتری به مردم ارائه دهیم، گام بزرگی در تحقق شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» که از سوی مقام معظم رهبری تاکید شده برداشته خواهد شد.

 

تویسرکانی اتلاف منابع را از جمله آفت های بزرگ مدیریت کشور عنوان کرد و گفت: نقش مدیریت‌ها در سطح کلان و خرد این است که تکالیف و وظایف را به درستی شناخته و با اتخاذ روش درست مدیریتی در جهت اهداف حرکت کنند.

 

وی ادامه داد: گاهی حرکت‌ها بر مبنای صحیحی نیست و کند و تند شدن روندها باعث اتلاف منابع می‌شود.

 

وی حجم انبوه خدمات، تکالیف و شیوه‌های سنتی سازمان ثبت اسناد و املاک در گذشته را عامل مهمی در عدم استفاده صحیح از منابع عنوان کرد و افزود: با تلاش و کوشش مدیران و کارکنان سازمان ثبت خوشبختانه در سال‌های اخیر در عرصه‌های زیادی توانسته‌ایم این نگاه نو را در شیوه خدمت رسانی اجرایی کنیم و با بهبود روش‌ها و فنآوری‌های نوین امروز موفق شده‌ایم که با هزینه کمتر و سرعت و کیفیت بیشتر تحول بزرگی در این عرصه بوجود آوریم.

 

معاون رییس قوه قضاییه گفت: طبیعی است اگر امور تحت مدیریت صحیح نباشد و شیوه‌های اداری روزمره و انفعالی باشد قطعا نمی‌توانیم در دنیای امروز که به سرعت در حال حرکت است رو به جلو حرکت کنیم به خصوص با انقلاب اسلامی از بدو پیروزی در جهت نفی استثمار و استعمار و نفی نیروهای جهان خوار حرکت کرده و یک تنه ایستاده و هزینه‌های زیادی را برای استقرار و اثبات استقلال نظام صرف کرده است.

 

وی افزود: از این رو باید امروز تلاش کنیم و به اقتصاد مقاومتی به عنوان یک ضرورت جدی ایمان داشته باشیم و با انگیزه در راستای استقرار آن حرکت کنیم.

 

تویسرکانی خاطرنشان کرد: امروز تاثیرات اقتصاد در عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی و اثرات متقابل آن بر کسی پوشیده نیست و حتی اگر وضعیت اقتصادی و معیشت مردم خوب باشد تاثیر آن در دستگاه قضایی و کاهش جرائم و دعاوی نیز مشهود است.

 

وی با ابراز امیدواری از ارائه خدمات بهتر با راه‌اندازی ساختمان مناسب جهت اداره ثبت شهرستان اسلامشهر که تقاضاها و مراجعات زیادی به آن صورت می گیرد، افزود: این شهرستان در بحث مالکیت‌ها وضعیت حساسی دارد و امیدواریم با ارتقاء نظم در حوزه مالکیت‌ها، آسیب‌های فراوانی که از این ناحیه در گذشته به کشور وارد شده هرچه سریع‌تر کاهش پیدا کند.

 

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور شفاف سازی در حوزه اموال و مالکیت‌ها را یکی دیگر از ضرورت‌های تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: اگر هر جزئی از اجزای مربوط به اموال و معاملات غیرشفاف باشد عملا یک کانون مرض شکل گرفته و اجازه نخواهد داد که یک پیکره و مجموعه سالم اقتصادی شکل گیرد.

 

وی با توصیه به دستگاه‌های دولتی افزود: بخش زیادی از مالکیت‌های غیرمنقول در شکل مالکیت‌های دولتی است و هر کدام از دستگاه‌ها مسئولیت حراست بخشی از اموال غیرمنقول و بیت المال را عهده‌دار هستند که اگر این وظیفه به خوبی انجام نگیرد از این ناحیه به حقوق دولتی تعدیات زیادی شکل خواهد گرفت.

 

تویسرکانی ادامه داد: در ماده 9 قانون جامع کاداستر همه دستگاه‌های دولتی مکلف شده‌اند ظرف دو سال نقشه‌ها و مستندات مربوط به مالکیت‌های خود را به سازمان ثبت ارائه دهند تا در اسرع وقت سند مالکیت آنها صادر شود و اکنون یک سال از اجرای این قانون گذشته و متاسفانه در بخش مالکیت های دولتی این مهم از سوی دستگاه‌های مرتبط جدی گرفته نشده و اقدام موثری صورت نپذیرفته است.

 

رییس سازمان ثبتاسناد و املاک اظهار کرد: در برخی شهرها مثل اسلامشهر که نزدیک به کلانشهر تهران است و در گذر زمان ارزش زمین و املاک بیشتر می‌شود باید سریع‌تر در تثبیت مالکیت‌ها اقدام شود و از تعدی به زمین‌های دولتی جلوگیری شود.

 

در مراسم افتتاحیه اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان اسلامشهر که در زمینی به مساحت یک هزار و 560 متر مربع و در سایت اداری این شهرستان احداث شده، فرماندار، رییس دادگستری، دادستان، اعضاء شورای تامین، سران دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق و جمعی دیگر از مسئولان محلی این شهرستان حضور داشتند.

 

انتهای پیام

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها