عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: فاطمه علیها السلام، همواره مظلوم و از حق و میراث خود محروم بود. امالى طوسى، ص 155

بانوی برزیلی در حرم مطهر رضوی به دین مبین اسلام مشرف شد

بانوی برزیلی در حرم مطهر رضوی به دین مبین اسلام مشرف شد
دوشنبه 6 اردیبهشت 1395  07:42 ب.ظ

یک بانوی برزیلی با ادای شهادتین در حرم مطهر رضوی به دین اسلام گروید و مسلمان شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدسبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، «فابیانا دیسوسا» با حضور در دفتر مدیریت زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی تمایل خود را برای تشرف به دین مبین اسلام اعلام کرد و پس از آن با ادای شهادتین به دین مبین اسلام مشرف شد.

این بانوی برزیلی، پیش از به جا آوردن شهادتین، با اصول دین، یعنی توحید، عدل، نبوت، امامت، معاد و فروع دین که همان نماز، روزه، خمس، زکات، حج، جهاد، امر به معروف، نهی از منکر، تولی و تبری است، آشنا شد و در این خصوص توضیحاتی را شنید.

«فابیانا دیسوسا» همچنین طی مراسمی به عقد «حسین علی عبدالواحد» از کشور عراق درآمد.

عبدالواحد با بیان اینکه اسلام بهترین دینی است که خداوند برای بشریت فرستاده و پیروی مستمر از دستورات اسلام، راه سعادت و نجات انسان را نشان می دهد، خاطرنشان کرد: اگر قوانین و دستورات اسلام آن طور که هست در تمام نقاط زمین به صورت کامل و صحیح پیاده شود، صلح و امنیت همه انسان‌ها را فرا می‌گیرد و تمام انسان‌ها به سعادت واقعی خود نائل می‌شوند.

وی درباره عوامل گرایش همسرش به دین مبین اسلام، گفت: در ابتدای آشنایی با همسرم، دریافتم که با مشاهده تبلیغات منفی علیه اسلام و مسلمانان، تصور نادرست و اشتباهی از مسلمانان و دین اسلام دارد، از این رو وظیفه خود دانستم به عنوان یک فرد مسلمان و شیعه، اسلام واقعی را به او بشناسانم و سعی کردم انگیزه او را در تشرف به دین اسلام، بیشتر تقویت کنم.

عبدالواحد افزود: از او درخواست کردم به کشور عراق سفر کند تا او را بیشتر با واقعیات دین اسلام آشنا کنم، اما او نپذیرفت. تصمیم گرفتیم به کشور ایران سفر کنیم. در ابتدا به تهران رفتیم، اما فابیانا هنوز در پذیرش اسلام تردید داشت.

وی افزود: به محض ورودمان به شهر مقدس مشهد و حضور در حرم مطهر رضوی، تصمیم فابیانا جدی تر شد و با اطمینان بیشتری دین مبین اسلام را پذیرفت و به این دین آسمانی مشرف شد.

مدیر اداره زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی نیز در این مراسم بیان کرد: ورود این بانوی تازه مسلمان را به دین مبین اسلام تبریک می گوییم. این اتفاق که در کنار مضجع نورانی علی بن موسی الرضا(ع) رخ داده، بسیار میمون و مبارک است.

سیدجواد هاشمی نژاد با اشاره به اینکه، این اداره به منظور خدمات رسانی و پاسخگویی به سوالات شرعی و شبهات دینی تشکیل شده است، اظهار داشت: اداره زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی، در طول ایام سال، برای زائرانی که به حرم مطهر رضوی مشرف شده‌اند و ارتباطی مستمر با این اداره برقرار کرده اند، محصولات فرهنگی ارسال می‌کند.

victoryone

victoryone
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 3282
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها