عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

معایب دو نرخی شدن بنزین بیش از تک نرخی بودن است

معایب دو نرخی شدن بنزین بیش از تک نرخی بودن است
دوشنبه 6 اردیبهشت 1395  11:17 ب.ظ

 

معایب دو نرخی شدن بنزین بیش از تک نرخی بودن است

» سرویس: سياسي - مجلس
1435994729328_102.jpg

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه نهایتاً مصوبه مجلس در مورد بنزین به لحاظ زمانی کارآیی چندانی برای عملیاتی شدن نخواهد داشت، گفت: اکنون که قیمت دو نرخی شده است احتمال فساد هم وجود دارد.

 

علی مروی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اشاره به مصوبه اخیر مجلس در مورد دو نرخی شدن بنزین در قانون بودجه 95، اظهار کرد: این مصوبه تا حدی کار مردم را سخت کرد زیرا با وجود کارت سوخت‌ باز مشکلات و معطلی برای مردم ایجاد می‌شود و با توجه به اینکه بنزین به قیمت تمام شده رسیده و مشکلی هم وجود ندارد، می‌توانست تک نرخی باشد ضمن اینکه راحت هم بودند اما اتفاقی که افتاد دو نرخی شد و احتمال فساد هم وجود دارد.

نماینده مردم نیشابور در مجلس با بیان اینکه کنترل کردن در دو نرخی معمولاً میسر نیست، گفت: برای اجرای این مصوبه زمان کمی وجود دارد زیرا هنوز قانون بودجه ابلاغ نشده و هر زمان که آیین‌نامه اجرایی ابلاغ شود دولت 4 ماه فرصت دارد تا مصوبه را اجرایی کند؛ بنابراین عملاً شش ماه از سال می‌گذرد و به طور کلی عملیاتی شدن مصوبه تنها برای شش ماه باقی مانده است.

مروی تصریح کرد: با این وجود، بعد از این زمان مشخص نیست در مجلس بعدی و برای سال‌های بعد عملیاتی شود یا خیر، لذا به نظر می‌رسد این مصوبه خیلی کارایی نخواهد داشت.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با تأکید بر اینکه باید سیستم تک نرخی و بدون کارت اجرایی می‌شد، گفت: البته در مورد بنزین با توجه به اختلاف کم قیمت با کشورهای همسایه، در حال حاضر قاچاق به آن شکل وجود ندارد، تنها در مورد گازوئیل مسأله است که آن هم فعلاً کارت استفاده می‌شود اما فکر می‌کنم معایب دونرخی بیشتر از تک نرخی است.

انتهای پیام

 

mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286870
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها