عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

کاهش نیاز به بانکداری شعبه‌محور با توسعه بانکداری الکترونیکی

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286994
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

کاهش نیاز به بانکداری شعبه‌محور با توسعه بانکداری الکترونیکی
دوشنبه 6 اردیبهشت 1395  11:19 ب.ظ

 

کاهش نیاز به بانکداری شعبه‌محور با توسعه بانکداری الکترونیکی

» سرویس: اقتصادي - بانك، بيمه، بورس
1461580591858_hadi zand-4.JPG

با توسعه شبکه ارتباطات بر پایه تلفن همراه، نیاز به ارتباط فیزیکی مشتریان با بانک‌ها از طریق شعب هر روز کمتر می‌شود.

رضا آقابابایی - معاون اعتباری بانک سامان - در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به تحولات سریع در دنیای بانکداری گفت: بیشتر خدمات بانکی از طریق ابزار مدرن به راحتی انجام می‌پذیرد و تمرکز راهبردی تمام بانک‌های تراز اول دنیا بر ارایه خدمات بانکی از طریق تلفن‌همراه است تا مشتریان به‌صورت مطمئن و امن کارهای بانکی خود را انجام دهند.

آقابابایی با بیان اینکه با افزایش خدمات ارایه شده بر بستر تلفن همراه نیاز به شعبه بانک کم می‌شود، تاکید کرد: افزایش بی رویه شعب بانک‌ها تنها باعث بالارفتن هزینه‌ها شده است. بلکه با تکیه بر کانال‌های غیرفیزیکی می‌توان هزینه‌ها را کاهش و توان تسهیلات‌دهی و سودآوری بانک را افزایش داد.

معاون اعتباری بانک سامان بیان کرد: تصمیم به کاهش شعب بانک، نه‌تنها اتفاق ناخوشایندی برای مشتریان بانک نیست. بلکه یک تصمیم راهبردی با هدف افزایش کارایی است که در کشورهای مختلف دنیا با تجربه موفقیت‌آمیزی همراه بوده است.

وی ادامه داد: این بانک بیش از 201 هزار دستگاه پایانه فروش دارد که با همین پشتوانه توانسته‌ایم در سال 94 بیش از 500 میلیون تراکنش بانکی را بر این بستر انجام دهیم.

وی افزود: با تکیه بر توسعه بانکداری موبایلی و ارایه اپلیکیشن‌های سامان‌یار و سامانک، توانسته‌ایم امکان خدمات‌دهی به مشتریان را افزایش دهیم.

معاون اعتباری بانک سامان افزود: در حال حاضر بزرگ‌ترین شبکه خودپرداز خارج شعبه‌ای را در اختیار داریم و با داشتن ١٠ دستگاه خودپرداز به ازای هر شعبه، دسترسی مشتریان به خدمات بانکی را در نقاط مختلف شهر مانند مراکز تجاری، ایستگاه‌های مترو، بیمارستان‌ها و غیره بیشتر و راحت‌تر کرده‌ایم.

آقابابایی از ایجاد مرکز ارتباط با مشتری بانک سامان (contact center) خبر داد و گفت: زیرساخت‌های لازم برای این منظور تهیه شده و سعی داریم که در شش ماهه نخست سال جاری این مرکز را راه‌اندازی کنیم.

معاون اعتباری بانک سامان درباره دیگر برنامه‌های بانک برای سال 1395 نیز تصریح کرد: صدور کارت‌های بانکی بین‌المللی، اعطای خدمات ویژه به کارگزاران بورس اوراق بهادار و توسعه خدمات بانکداری شرکتی از جمله برنامه‌های امسال این بانک است.

وی بیان کرد: هم‌اکنون روابط کارگزاری با بانک‌های 67 کشور جهان برقرار شده است و تلاش داریم با توسعه ارتباط با بانک‌های بین‌المللی، به انتخاب نخست بانک‌های خارجی برای همکاری با ایران تبدیل شویم.

 

 

معاون اعتباری بانک سامان

 

انتهای پیام

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها