عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

سیمرغ های جشنواره جهانی فیلم فجر بر شانه برگزیدگان نشستند

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

سیمرغ های جشنواره جهانی فیلم فجر بر شانه برگزیدگان نشستند
سه شنبه 7 اردیبهشت 1395  07:32 ق.ظ

 

برگزیدگان سی و چهارمین جشنواره‌ جهانی فجر در آیین پایانی این رویداد سینمایی که شامگاه دوشنبه با حضور مسئولان و سینماگران در تالار وحدت برگزار شد معرفی شدند.


به گزارش ایسنا دراین آیین  رضا میرکریمی دبیر این جشنواره از هنرمندان و تمام مدیرانی که او را در برگزاری جشنواره همراهی کرده بودند، قدردانی کرد. میر کریمی که سال آینده نیز دبیری جشنواره جهانی فیلم فجر را بر عهده خواهد داشت با اشاره به غیبت ناصر تقوایی یکی از داوران جشنواره به دلیل کسالت در آیین پایانی، جای عباس کیارستمی را که دچار بیماری است خالی کرد و افزود: خوشبختانه طبق اخبار رسیده، حال ایشان خیلی بهتر شده است.

 

در  ادامه رضا کیانیان که اهدای جایزه بخش محمد امین را بر عهده داشت با اشاره به اینکه این جایزه برای نخستین بار است که اهدا می‌شود، گفت: پیامبر ما فرموده است جز برای اعتلای اخلاق نیامدم. به همین دلیل جشنواره جهانی فجر هر سال به یکی از نمودهای اخلاق جایزه‌ای را اهدا می‌کند و امسال این جایزه به نوع‌دوستی اهدا می‌شود. بر اساس این گزارش برگزیدگان جشنواره به این شرح معرفی شدند و جوایز خود را دریافت کردند:جایزه محمد امین (ص) به  فیلم«ازدواج با عشق در کابل» ساخته امین پلنگی اهدا شد. هیئت داوران نیز ضمن تقدیر از «نفس» ساخته نرگس آبیارتندیس بهترین فیلم بلند را به «سپیده دم»  اهدا کرد و تندیس بهترین فیلم کوتاه بخش «هنر و تجربه»به «پیکره» رسید. همچنین جایزه اصلی بخش «بین المذاهب »به «زمناکو»ی مهدی قربان‌پور تعلق گرفت ودیپلم افتخار نیز به  فیلم های«ازدواج با عشق در کابل »


 و «هستی» اهدا شد.دربخش «جلوه گاه شرق» تندیس بهترین فیلم آسیایی به «درخت گردو» اختصاص یافت و تندیس بهترین کارگردانی این بخش به «مادام کوراژ» ودیپلم افتخار  نیز به مستند «A175» اهدا شد.

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها