عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

آملی لاریجانی:مقابله با هنجارشکنی نباید با تعدی به حقوق شهروندان توأم شود

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

آملی لاریجانی:مقابله با هنجارشکنی نباید با تعدی به حقوق شهروندان توأم شود
سه شنبه 7 اردیبهشت 1395  07:42 ق.ظ

 

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر لزوم رعایت هنجارهای دینی و اخلاقی در جامعه خواستار انجام وظایف قانونی از سوی ضابطان قضایی در این زمینه شد و گفت: اصل برخورد با هنجارشکنی های اخلاقی و دینی کاملا پذیرفته شده و قانونی است و در این راه البته رعایت حقوق دیگران نیز ضروری است.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، آیت ا... صادق آملی لاریجانی که  در جلسه روز گذشته مسئولان عالی قضایی سخن می گفت، افزود: این هنجارها حتی اگر شکل قانونی نیز به خود نگرفته باشند واجب الرعایه هستند و در صورت قانونی شدن آن ها، لزوم رعایتشان واضح‌ تر است. رئیس قوه قضاییه گفت: متاسفانه برخی افراد بر اثر غفلت و اشتباه و تحریک برخی رسانه ها در مسیر هنجارشکنی قرار می گیرند و دولت، نیروی انتظامی، قوه قضاییه و همه نهادهای مرتبط باید برخورد قانونی با این هنجارشکنان را در دستور کار قرار دهند.  آیت ا... آملی لاریجانی با تاکید بر این که «البته در برخورد با هنجارشکنی ها نباید مرتکب هنجارشکنی و منکر دیگری شد» گفت: همان طور که نباید به بهانه تعدی به حقوق اشخاص، اجرای حدود و احکام الهی و امر به معروف و نهی از منکر را زیر سوال برد؛ ضابطان قضایی نیز در انجام وظایف موظف به رعایت قانون هستند و مقابله با هنجارشکنی ها نباید با تعدی به حقوق شهروندان توام شود. 

 

رئیس قوه قضاییه با اشاره به این که مقابله با هنجارشکنی هایی مانند «بدحجابی»، «بی حجابی» و «رفتارهای غیر اخلاقی» قانون مشخص و مدون دارد گفت: تمام کسانی که بر اثر غفلت یا اشتباه مرتکب هنجارشکنی می شوند باید بدانند که رعایت حقوق دیگران الزامی است و حتی اگر اعتقاد شخصی به قانونی ندارند باید آن را رعایت کنند؛ بدحجابی و بی‌حجابی جرم است و مجازات آن در قانون معین شده است. رئیس دستگاه قضا با تاکید بر این که «نیروی انتظامی در اصل مقابله با هنجارشکنی ها مسیر درستی را انتخاب کرده است و همه باید در انجام وظایف قانونی به آن کمک کنند» تصریح کرد: اگر برخی طرح ها و برنامه ها دارای اشکالاتی است باید دلسوزان و متدینان جامعه تذکر دهند که اصلاح شود و البته اصل مقابله با هنجارشکنی ها نباید در سایه امور فرعی و عرضی قرار گیرد.


آمریکایی ها دست دوستی دراز می کنند و در عین حال از پشت خنجر می زنند
رئیس دستگاه قضا در بخش دیگری از سخنان خود به احکام دیوان عالی آمریکا که نوعی دستبرد آمریکایی ها به اموال جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود اشاره کرد و با محکوم کردن این اقدام افزود: آمریکایی ها در دیوان عالی خود حکم مفتضحانه ای صادر کردند و بدون هیچ دلیلی حادثه ای را که 30 سال پیش در کشوری که خود اشغال کرده بودند؛ رخ داده، به ایران ربط داده اند در حالی که باید پرسید این پرونده چه ربطی به ایران دارد جز این که شما بخواهید قدرت نمایی کنید و البته آمریکایی ها بدانند دولت و ملت ایران تسلیم این قدرت نمایی ها نخواهند شد.رئیس قوه قضاییه طرح چنین مسائلی را مخالف روح برجام دانست و با انتقاد از این که «آمریکایی ها دست دوستی دراز می کنند و در عین حال از پشت خنجر می زنند» تاکید کرد: دولت محترم و وزارت امورخارجه باید با قدرت و صلابت در مقابل چنین حرکاتی بایستند.  آملی لاریجانی افزود:  نباید از خنده ها و خوش و بش های آمریکایی ها گول خورد.

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها