عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

14 ترفند برای استفاده حرفه ای از اندروید 6

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

14 ترفند برای استفاده حرفه ای از اندروید 6
سه شنبه 7 اردیبهشت 1395  08:13 ق.ظ


 
هر هفته گوشی های بیشتری از اندروید 6 مارشمالو پشتیبانی می کنند.در این مطلب تعدادی از راهکار های اندروید 6 مارشمالو را بررسی می کنیم. برخی از این راهکار ها بین نسخه های مختلف اندروید مشترک است و تعدادی مختص اندروید 6 مارشمالو است.
 
حذف برنامه ها از صفحه اصلی یا اپ دراور:در اندروید 6 مارشمالو می توانید با انتخاب طولانی مدت برنامه ها از صفحه اصلی یا اپ دراور، آن ها را حذف کنید. با این کار، در صفحه اصلی گزینه های حذف و برداشتن و در اپ دراور گزینه های اطلاعات برنامه و حذف در بالای صفحه قرار می گیرند. به سادگی برنامه مورد نظر را روی گزینه ای که می خواهید، بکشید.
 
فعال کردن اختیارات توسعه دهنده (Developer Options):برای دسترسی به اختیارات توسعه دهنده، وارد Setting و سپس About Phone شوید. 7 بار روی Build Number ضربه بزنید تا پنجره ای باز شود و به شما اعلام کند که اکنون یک توسعه دهنده هستید.یک مرحله به عقب بازگردید  . گزینه اختیارات توسعه دهنده را بالای گزینه About Phone می بینید. در این قسمت می توانید Usb Debugging، OEM Unlocking و Show Touches را فعال کنید، انیمیشن ها را تغییر دهید یا گزینه های دیگری را تنظیم کنید.
 
اختیارات هر برنامه را جداگانه تنظیم کنید:برای دسترسی به صفحه اختیار برنامه ها، وارد Settings و سپس Apps شوید و روی برنامه ای که می خواهید به اختیارات آن دسترسی پیدا کنید، ضربه بزنید. در این قسمت به راحتی اختیارات هر برنامه را تغییر دهید.همچنین می توانید فهرستی از اختیارات را مشاهده کنید و متوجه شوید که چه برنامه هایی، اختیار خاصی را دارند. در قسمت Apps روی منوی بالای صفحه ضربه بزنید و وارد Advanced و سپس App Permissions شوید.
 
با کمک System UI Tuner، تنظیمات سریع را طراحی کنید:برای فعال کردن System UI Tuner، منوی کشویی بالای صفحه را به پایین بکشید و گزینه Setting را 5 ثانیه نگه دارید. زمانی که آن را رها کنید از شما پرسیده می شود که آیا می خواهید System UI Tuner را فعال کنید؟ با انتخاب گزینه بله، گزینه System UI Tuner را پایین صفحه Setting مشاهده خواهید کرد.با وارد شدن به بخش تنظیمات سریع در System UI Tuner، صفحه ای مانند تنظیمات سریع را مشاهده می کنید. در این قسمت با انتخاب گزینه + می توانید گزینه هایی را به تنظیمات سریع اضافه کنید. با گرفتن و کشیدن گزینه ها می توانید مکان آن ها را تغییر دهید و با گرفتن و کشیدن گزینه ها به پایین صفحه، می توانید آن ها را پاک کنید. تغییرات شما روی منوی تنظیمات سریع اعمال می شود.
 
مدیریت رم را بشناسید:وارد Settings و سپس وارد Memory و Memory used by Apps شوید.به گزارش zoomit، در این قسمت فهرستی از تمام برنامه های مورد استفاده در حافظه را می بینید.انتخاب هر کدام از برنامه ها، به شما اطلاعاتی در رابطه با آن می دهد و در صورت نیاز می توانید آن برنامه را متوقف کنید.
 
سربرگ برنامه ها را پیدا کنید:سربرگ برنامه های در حال اجرا اکنون در بخش مدیریت رم وجود دارد. همه برنامه ها و برنامه های غیر فعال اکنون در یک منوی جدا قرار دارند که برای امکان انتخاب آن ها باید حداقل یک برنامه غیر فعال باشد. نمایش پیش فرض در بخش Apps موجود در منوی Settings، مانند سربرگ تمام برنامه ها در اندروید های قبلی است.
 
ارتباط خودکار لینک ها:اکنون می توانید لینک های خاص را به برنامه خود مرتبط کنید. برای این کار با وارد شدن به بخش Setting وارد Apps شوید و از طریق منوی بالای صفحه وارد گزینه Advance و سپس App Links شوید. در این قسمت برنامه هایی را که می خواهید با لینک هایی خاص مرتبط شوند، انتخاب کنید و تنظیمات را انجام دهید.
 
از بهینه سازی باتری، چشم پوشی کنید:اندروید مارشمالو دارای ویژگی خوبی به نام Doze است. زمانی که گوشی یا تبلت شما برای مدتی غیر فعال باشد، اندروید مارشمالو گوشی را به حالت hibernate می برد اگرچه هشدار ها و آلارم ها همچنان فعال است.همچنان مانند اندروید آب نبات چوبی، می توانید از روش های ذخیره باتری استفاده کنید. اما در اندروید مارشمالو می توانید 3 برنامه را از فهرست بهینه سازی های باتری و دوز خارج کنید، تا همواره با نهایت قدرت خود اجرا شوند در حالی که بقیه قسمت ها غیرفعال هستند.وارد بخش Settings و سپس Battery شوید و از منوی گوشه راست بالای صفحه، Ignore optimizations را انتخاب و برنامه هایی را که می خواهید، انتخاب کنید. می توانید از طریق منوی Advanced در قسمت Apps هم به این بخش، دسترسی پیدا کنید.
 
فعال کردن Google Now از صفحه قفل:در صفحه قفل اندروید مارشمالو، Google Now جایگزین دکمه شماره گیری شده است. اکنون می توانید از طریق این ویژگی، با گفتن نام مخاطب، با مخاطب موردنظر تماس حاصل کنید و کار های متنوع دیگری را انجام دهید بدون این که ویژگی تماس را از دست داده باشید.به سادگی دست خود را از گوشه چپ پایین صفحه نمایش به بالا بکشید تا Google Now آماده اجرای دستورات صوتی شما شود.
از ویژگی Google Now on Tap استفاده کنید:
 
ویژگی استفاده از Google Now با ضربه، جزو ویژگی های جالب اندروید مارشمالو است. این کار Google Now را به هر بخش از موبایل یا تبلت شما می آورد.دیگر نیازی به تغییر برنامه ها و کپی متن ها نیست. زمانی که این ویژگی را فعال کرده باشید، با انتخاب متن و گرفتن دکمه هوم برای چند ثانیه، Google Now را در هر برنامه ای اجرا کنید.
 
غیر فعال کردن نمایش هشدار ها:اگر این هشدار ها شما را اذیت می کنند، می توانید با رفتن به Settings و سپس Sounds and Notifications وارد قسمت App Notifications شوید و برنامه ای را که می خواهید هشداری از آن دریافت نکنید انتخاب و Allow Peeking را خاموش کنید.
 
Easter Egg اندروید مارشمالو را مشاهده کنید:Easter Egg اندروید جزو امکانات بدون بهره اما سرگرم کننده تمام اندروید ها ست. برای این کار وارد Settings و سپس About Phone شوید و چند بار روی شماره نسخه اندروید ضربه بزنید.
 
دسترسی به بخش مدیریت فایل:اندروید مارشمالو یک برنامه داخلی مشاهده فایل را دارا ست. در Settings وارد Storage and USB و سپس Explore To شوید.با کمک این برنامه به سادگی در محیطی سبک و پاکیزه، به مشاهده فایل های خود بپردازید.
 
توسط بلوتوث بهتر هدایت شوید:GPS سیستم کاملی نیست و همیشه مکان شما را به صورت دقیق نمایش نمی دهد. در اندروید مارشمالو می توانید از طریق بلوتوث به GPS یاری دهید.در Settings وارد location شوید و از طریق منوی 3نقطه وارد Scanning شوید و گزینه اسکن بلوتوث را فعال کنید.زمانی که این کار را انجام دادید به منوی قبل برگردید و با انتخاب گزینه Mode از بین دقت بالا و ذخیره باتری یکی از گزینه ها را انتخاب کنید تا از این قابلیت استفاده کنید.

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها