عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: فاطمه علیها السلام، همواره مظلوم و از حق و میراث خود محروم بود. امالى طوسى، ص 155

افزایش نیم تا 2 درصدی قیمت خودرو

افزایش نیم تا 2 درصدی قیمت خودرو
سه شنبه 7 اردیبهشت 1395  08:45 ق.ظ


 
شورای رقابت در نهایت  به افزایش قیمت خودرو تن داد. به گفته رئیس این شورا افزایش قیمت بسیار اندک است و برای دو خودروساز ایران خودرو و سایپا تنها 1.81 درصد و 0.4 درصد است. البته این اولین باری نیست که قیمت خودرو در سال 95 افزایش می یابد و پیشتر خودروسازان به دلیل افزایش حق بیمه، قیمت ها را افزایش داده بودند.
 
جلسه روز گذشته شورای رقابت، یک نتیجه مهم داشت و آن افزایش قیمت خودروسازان وطنی بود. رئیس شورای رقابت بعد از این جلسه به تسنیم، گفت: «گروه خودروسازی سایپا مجوز افزایش4/0 درصدی قیمت محصولات خود را گرفت و ایران خودرو به دلیل کیفیت بهتر محصولات خود می تواند خودروهای خود را تا 81/1درصد گران کند.»رضا شیوا با بیان اینکه این مصوبه در سال 95 اجرایی می شود، ادامه داد:« اطلاعات گروه سایپا به خاطر بی‌کیفیت بودن خودروهای خود جریمه کم کیفیتی را دریافت کردو به طور متوسط جریمه بی‌کیفیتی محصولات سایپا منفی 1.86  درصد تعیین شد.» اما از آنجایی که نرخ تورم بخشی محصولات سایپا براساس این اطلاعات 4.28 درصد اعلام شده بود، سایپا توانست مجوز افزایش 0.4 درصدی را دریافت کند.
 
البته این میزان افزایش بسیار اندک است و برای مثال،  در مورد خودرو سایپا 131 SX افزایش 150 هزار تومانی اتفاق می افتد.شیوا در خصوص محصولات ایران خودرو نیز اظهار داشت: «کیفیت محصولات ایران خودرو نسبت به سایپا بهتر بوده است و تورم بخشی محصولات این شرکت 3.72 درصد اعلام شده است. بدین ترتیب  با توجه به این اطلاعات ایران خودرو جایزه 0.1 درصدی را از کیفیت دریافت و مجوز افزایش قیمت محصولات خود را تا 1.81 درصد دریافت کرده است.» رئیس شورای رقابت اعلام کرد: «مرکز ملی رقابت با توجه به این تصمیمات به زودی قیمت انواع خودرو را با توجه به دستورالعمل قیمت خودرو و اطلاعات دریافتی اعلام خواهد کرد.»لازم به ذکر است که پیشتر خودروسازان به دلیل افزایش حق بیمه، قیمت محصولات خود را افزایش داده بودند. به این ترتیب قیمت خودرو در سال 95، بنا به دو دلیل افزایش پیدا کرده است: افزایش قیمت بیمه و افزایش قیمت محصول.

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

 

 

 

کاربران برتر آذر ماه

khodaeem1

khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89071
محل سکونت : خراسان رضوی
دسترسی سریع به انجمن ها