عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

ظریف: کمیته ویژه پیگیری برداشت اموال ایران توسط آمریکا تشکیل شد

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

ظریف: کمیته ویژه پیگیری برداشت اموال ایران توسط آمریکا تشکیل شد
سه شنبه 7 اردیبهشت 1395  08:59 ق.ظ

 

وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به سوال خراسان در مورد واکنش و پی گیری های ایران در قبال دستبرد 2 میلیارد دلاری آمریکا، از تشکیل کمیته ویژه دولت برای بررسی برداشت آمریکا از اموال ایران خبرداد و تصریح کرد: اولا باید بررسی شود که چرا این اتفاق افتاده و چرا برخلاف تمام تذکرهایی که داده شده بود پول ما در آمریکا و یا در مواردی که آمریکا به آن دسترسی دارد سرمایه‌گذاری شده است. دوما جلوگیری شود از تکرار اینگونه قضایا و سوما چطور می‌شود از اجرای این حکم و دسترسی به اموال ایران جلوگیری کرد.


به گزارش خراسان محمدجواد ظریف که در نشست خبری مشترک با نیکولا پوپوسکی وزیر خارجه مقدونیه سخن می گفت با بیان اینکه رای دادگاه آمریکا را به رسمیت نمی‌شناسیم، گفت: دولت آمریکا را مسئول حفظ اموالمان می‌دانیم و اگر دست‌اندازی شود از دولت آمریکا ادعای خسارت می‌کنیم...و این را بنده به وزیر خارجه آمریکا تاکید کرده‌ام.


 رئیس دستگاه دیپلماسی با بیان اینکه متاسفانه یک بی‌احتیاطی در مقطعی صورت گرفته و این بی‌احتیاطی منجر به این شده که اموال ما در اختیار دادگاه‌های آمریکایی قرار بگیرد،‌ عنوان کرد: 2 رای توسط دادگاه آمریکا در سال‌های گذشته علیه یک مجموعه‌ای از دارایی‌های ما که در اوراق قرضه آمریکا بود صادر شد. این 2 رای هر کدام مربوط به 5 تا 7 سال قبل است، مراحل رسیدگی به این رای و همچنین دادگاه تجدید نظر قبل از این دولت پایان یافته بود.


ظریف ادامه داد: در گذشته ما هیچگاه در این روند قضایی شرکت نمی‌کردیم به این دلیل که ما محاکم قضایی آمریکا را دارای صلاحیت نمی‌دانستیم و نمی‌دانیم. در مقطعی در مورد این اموال تصمیم گرفته شد که در این محاکم شرکت کنند و به همین دلیل هم 2 رای، رای اول و رای تجدید نظر، صادر شد و بعد به مرحله بعدی که دیوان عالی کشور آمریکا بود به خاطر ایرادهای قانون اساسی که وکلا به رای گرفته بودند ارجاع داده شد و دیوان عالی کشور آمریکا هم به شکلی که اخیرا اعلام شد رای داد.


وی همچنین درباره روابط با مقدونیه  با اشاره به اینکه در زمینه سیاسی توافق کردیم گفت‌وگوهای مستمر و مفصل‌تر در حوزه دوجانبه و منطقه‌ای انجام دهیم، تصریح کرد: مقدونیه به خاطر قرار گرفتن در منطقه بالکان و در مسیر پناهندگان سوری و عراقی،‌ در معرض خطر گسترش افراط‌گرایی است لذا ضرورت گفت‌وگوهای سیاسی و همکاری‌های ما در این حوزه وجود دارد.

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها