عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

آمریکا جنگنده‌های اف ۲۲ را در دریای سیاه به پرواز درآورد

 
victoryone
victoryone
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 3930
محل سکونت : خوزستان

آمریکا جنگنده‌های اف ۲۲ را در دریای سیاه به پرواز درآورد
سه شنبه 7 اردیبهشت 1395  09:34 ق.ظ

دو فروند جنگنده پیشرفته اف ۲۲ آمریکا برای نخستین بار از زمان تقویت حضور نظامی واشنگتن در شرق اروپا، بر فراز دریای سیاه به پرواز درآمدند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، اقدام آمریکا در به پرواز درآوردن 2 فروند هواپیمای جنگنده پیشرفته اف 22 ظاهرا با هدف اطمینان دادن به متحدان ناتو در اروپای شرقی نسبت به رویارویی با تجاوز روسیه بوده است.

این نخستین بار از زمان تقویت حضور نظامی آمریکا در شرق اروپاست که جنگنده های اف 22 بر فراز دریای سیاه پرواز می کنند.

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در سال 2014 میلادی قول داد تا وضعیت دفاعی کشورهای عضو ناتو در شرق اروپا را ارتقا دهد. اقدام روسیه در الحاق شبه جزیره کریمه به خاک خود، بهانه لازم را برای کشورهای غربی به خصوص آمریکا فراهم کرده است تا حضور نظامی خود در شرق اروپا را گسترش دهند.

یک فروند هواپیمای سوخت رسان کی سی 135 به همراه 2 فروند جنگنده اف 22 از انگلیس به سوی یک پایگاه هوایی در رومانی پرواز کرده اند.

دانیل لهوسکی فرمانده این اسکادران تاکید کرد: ما امروز اینجا هستیم تا توانایی خود را برای اعزام جنگنده های اف 22 به هر جایی که مورد نیاز ناتو یا سراسر اروپا باشد، نشان دهیم.

اف 22 پیشرفته ترین جنگنده آمریکایی است که امکان شناسایی آن توسط رادارها غیر ممکن بوده و به همین دلیل کنگره آمریکا فروش آن را به کشورهای خارجی توسط شرکت لاکهید مارتین ممنوع اعلام کرده است.

آمریکا 12 فروند جنگنده اف 22 را در پایگاه هوایی در شرق انگلیس مستقر کرده است. شریل کلینکل سخنگوی نیروی هوایی آمریکا نیز تاکید کرد: افزایش تعداد هواپیماهای مستقر شده در سال 2016 میلادی به نیروهای آمریکایی اجازه خواهد داد تا حضور نظامی خود در سراسر مرزهای شرقی اروپا را گسترش دهند.

وی تصریح کرد: ما می خواهیم قادر به انجام عملیات در موقعیت های مختلفی باشیم.

ناتو روی دریای سیاه به طور ویژه‌ای تمرکز کرده است چرا که قصد دارد با افزایش حضور نظامی روسیه در کریمه مقابله کند.

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها