عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

همکاری APA و AKAP بررسی می شود

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286994
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

همکاری APA و AKAP بررسی می شود
سه شنبه 7 اردیبهشت 1395  01:45 ب.ظ

 

همکاری APA و AKAP بررسی می شود

» سرویس: سياسي - مجلس

به دستور ابوترابی فرد قرار شد دبیرخانه کمیته دائم امور اجتماعی و فرهنگی مجمع مجالس آسیایی پیشنهاد نماینده پارلمان ترکیه مبنی بر موضوع همکاری APA و AKAP (گروه مجمع احزاب سیاسی آسیا) را بررسی کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نماینده پارلمان ترکیه در نشست کمیته دائم امور اجتماعی و فرهنگی مجمع مجالس آسیایی که هم اکنون در هتل اسپیناس در حال برگزاری است، گفت: من گاهی اوقات با شورای پارلمانی اروپا همکاری می‌کنم و عضو پارلمان ترکیه هستم و در عین حال بسیار برای APA ارزش قائل می باشم چرا که APA برای ما یک فرصت است.

وی ادامه داد: من در اجلاس احزاب سیاسی آسیا نیز حضور داشتم و پیشنهاد دادم ما می توانیم شورایی مانند شورای اروپا در آسیا داشته باشیم و اگر بتوانیم ترکیبی از APA و AKAP داشته باشیم نهادی خارق العاده خواهد بود و می توان در آن به همه مشکلات پرداخت چرا که در آسیا برخی مشکلات حل و فصل نمی شود و راه حل ها را به غرب می سپاریم.

نماینده پارلمان ترکیه خاطرنشان کرد: متاسفانه تاکنون صداقتی از سوی غرب برای حل مشکلاتی همچون مشکل فلسطین که 100 سال از بروز این مشکل می گذرد ندیده ایم و سازمان ملل نیز قادر به عمل به وعده های خود نبوده و حق تعیین سرنوشت را به مردم کشمیر نداده است.

وی افزود: نباید اجازه دهیم غرب مشکلات ما را حل کند و من فکر می‌کنم APA فرصت مهمی است تا درباره مشکلات در آن بحث کرده و به حل و فصل آنها بپردازیم.

به گزارش ایسنا، محمدحسن ابوترابی فرد که ریاست این نشست را بر عهده دارد، در پاسخ به این سخنان و پیشنهادات، گفت: ما نمی خواهیم غرب مشکلات ما را حل کند چرا که آنها خود مشکلات را ایجاد کرده‌اند و هرگز به دنبال حل مشکلات نیستند بنابراین قطعا باید خودمان برای حل مشکلات گام برداریم.

وی گفت: از دبیرخانه نیز درخواست دارم پیشنهاد همکاری APA و AKAP را مورد بررسی قرار دهد.

انتهای پیام

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها