عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

مواضع ضد ایرانی پادشاه بحرین و مراکش

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286994
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

مواضع ضد ایرانی پادشاه بحرین و مراکش
سه شنبه 7 اردیبهشت 1395  02:00 ب.ظ

 

مواضع ضد ایرانی پادشاه بحرین و مراکش

» سرویس: بين الملل - آسيا،خاورميانه
1461648944720_BAHRAIN-AND-MOROCO-KING777-400x280.jpg

پادشاهان دو کشور بحرین و مراکش در دیداری که در منامه با یکدیگر داشتند ضمن بررسی راه‌های تقویت همکاری‌ها، ایران را به مداخله در امور داخلی کشورهای منطقه و حمایت از تروریسم متهم کردند.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی بحرین (بنا)، حمدبن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین روز دوشنبه در شهر منامه میزبان محمد ششم، همتای مراکشی خود بود.

در این دیدار دو طرف ایران را به "مداخله" در امور داخلی بحرین و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و دیگر کشورهای عرب منطقه و نیز حمایت از "تروریسم" و "دخالت" در اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی متهم کردند.

 

در این دیدار روابط دوستانه و تاریخی دو کشور و راه‌های حمایت از آنها را بررسی کردند.

 

دو پادشاه در ادامه بر لزوم توسعه این روابط و ارتقای آن جهت تحقق خواسته‌های مردم هر دو کشور تاکید کردند.

 

بن عیسی آل خلیفه در ادامه بر حمایت کشورش از وحدت ارضی مراکش و مقابله با هرگونه تعرض به خاک این کشور تاکید و از تلاش‌های مراکش در حل بحران صحرای غربی حمایت کرد.

 

دو طرف در ادامه این دیدار از نتایج مثبت نشست هفته گذشته سران کشورهای عرب حوزه خلیج فارس و مراکش در شهر ریاض استقبال و بر عمق این روابط که می‌تواند ریشه‌های دوستی میان دو طرف را تقویت سازد، تاکید کردند.

 

پادشاه بحرین در ادامه از تلاش‌های پادشاه مراکش در حمایت از حقوق مردم فلسطین در دوره ریاستش بر کمیته قدس وابسته به سازمان همکاری اسلامی تقدیر کرد.

 

همچننی دو طرف تحولات فلسطین، سوریه، عراق، یمن و لیبی را مورد بحث و بررسی قرار دادند و بر لزوم افزایش اقدامات کشورهای عربی و تلاش‌های بین‌المللی برای مبارزه با تروریسم تاکید کردند.

 

محمد ششم نیز در این دیدار از تلاش‌های پادشاه بحرین در ایجاد روابطی بهتر با مراکش تقدیر و تشکر کرد.

 

در این دیدار دو پروتکل و برنامه‌های اجرایی همکاری‌ها میان دو کشور به امضا رسیدند.

 

انتهای پیام

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها