عضویت العربیة English
امام علی علیه‌السلام: برترین جهاد آن است که انسان روز خود را آغاز کند در حالى که در اندیشه ستم کردن به احدى نباشد. من لا یحضر الفقیه، ح 5762

جایگاه نماز بدون تعقیبات در نزد خداوند

سه شنبه 7 اردیبهشت 1395  09:48 ب.ظ

جام نیوز/ تعقیبات نماز از مستحبات موکد است و آن موقع استجابت دعاست و زمان نزدیک شدن به خدا و جبران کم و کاستیهای ناشی از سهل انگاری در بجا آوردن نماز است.

در روایتی از امام صادق (ع) آمده است که حضرت از پدر بزرگوارشان امام باقر(ع) نقل می‏ فرمایند که ایشان در ذیل این آیه: «فِی قَوْلِ اللَّهِ تَبَارَکَ وَ تَعَالَى فَإِذا فَرَغْتَ فَانْصَبْ وَ إِلى‏ رَبِّکَ فَارْغَبْ ‏» می‏فرمود: بعد از اینکه نمازت را خواندی و سلام دادی، در حالی که نشسته ‏ای و هنوز بلند نشده ‏ای، در دعا کردن برای امور دنیا و آخرتت بکوش. و وقتی که از دعا فارغ شدی، مُلتمسانه از خدا بخواه که نمازت را از تو بپذیرد پیغمبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) فرمود آنگاه که بنده از نماز فارغ می‏شود و حاجتی از خدا نمی ‏خواهد. خدا به فرشته ‏هایش می‏گوید: به این بنده من نگاه کنید، ، نماز واجبش را خواند، اما از من درخواستی نکرد؛ مثل اینکه او خودش را از من بی‏ نیاز می‏داند.

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

مدیران برتر آبان ماه

khodaeem1

khodaeem1
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 89030
دسترسی سریع به انجمن ها