عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

فائزه هاشمی: ما اصلاح طلبان روحانی را رئیس جمهور کردیم

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

فائزه هاشمی: ما اصلاح طلبان روحانی را رئیس جمهور کردیم
سه شنبه 7 اردیبهشت 1395  10:11 ب.ظ

فائزه هاشمی: ما اصلاح طلبان روحانی را رئیس جمهور کردیم

 

تسنیم/ مشاور دولت اصلاحات گفت: ما اصلاح طلبان با کنار رفتن عارف روحانی را رئیس جمهور کردیم.

فائزه هاشمی عصر امروز در جمع اصلاح‌طلبان شهر خرم‌آباد با ارائه تحلیلی از سیر انتخابات از سال 84 تاکنون در کشورمان اظهارداشت: یادمان نرفته که با عدم وحدت اصلاح‌طلبان در سال 84 چه بلایی بر سر ما آمد، سال 84 اصلاح‌طلبان با چند کاندیدا برای انتخابات وارد عرصه شدند و در واقع عدم وحدت سبب شکست آن‌ها شد؛ البته با مسائلی که سلامت انتخابات را به خطر انداخت کاری نداریم.

مشاور دولت اصلاحات عنوان کرد: سال 92 عارف به نفع روحانی کناره‌گیری کرد و ما پیروز شدیم، با این‌ حال در این انتخابات نیز اگر می‌خواهیم پیروز شویم باید وحدت خود را حفظ کنیم. در تهران، شیراز، یزد و اصفهان چون اصلاح‌طلبان این مراکز باهم یک‌صدا بودند، روی یک میز به توافق رسیدند و پیروز شدند.

وی بیان کرد: در خرم‌آباد نیز دو کاندیدا در لیست اصلاح‌طلبان قرار گرفته‌اند که هر دو کاندیدا ارزشمند هستند؛ بنابراین تک رأی معنی ندارد و به‌ نوعی به معنی شکست در انتخابات است.

هاشمی با بیان اینکه اصلاح‌طلبان روحانی را رئیس‌جمهور کردند، افزود: با این‌حال مجلس یک مانع بزرگ برای اقدامات رئیس‌جمهور بوده است به‌ عنوان‌مثال همین مجلس فرجی‌دانا وزیر علوم دولت یازدهم را به خاطر اقدامات خوبش‌ استیضاح کرد.

مشاور دولت اصلاحات اظهارداشت: روحانی نباید نگرانی از مجلس داشته باشد؛ چراکه اگر نگرانی ازاین‌جهت وجود داشته باشد برجام هم نمی‌تواند سبب رشد و توسعه شود.

وی افزود: در انتخابات سال 96 اگر می‌خواهید روحانی رأی بیاورد باید مجلس را در اختیار داشته باشد و این‌زمانی محقق می‌شود که اکثریت را داشته باشیم و البته اکثریت را زمانی داریم که اکثریت نمایندگان اصلاح‌طلب باشند.

هاشمی با تأکید بر اینکه باید با رأی دادن به لیست امید از تکرار نتیجه انتخابات سال 84 جلوگیری کنید، عنوان کرد: در دور اول انتخابات بالای 80 کاندیدا اصلاح‌طلب، 60 نفر اصولگرا و حدود 50 نفر هم مستقل هستند و با این‌حال اگر در مرحله دوم تعداد کاندیداهای اصلاح‌طلب را افزایش دهیم مجلس را به دست می‌گیریم.

مشاور دولت اصلاحات ‌تصریح کرد: ما از لحاظ توسعه اقتصادی می‌توانیم جزو کشورهای برتر باشیم؛ البته باید آزادی و حقوق بشر را در کشور نهادینه کنیم به طور یقین با شعار و تسهیلات نظامی صرف به کره شمالی تبدیل می‌شویم که یک کشور منزوی در دنیا‌ست.

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها