عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

وزیر کشور: استیضاح، موضوع مهمی نیست

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

وزیر کشور: استیضاح، موضوع مهمی نیست
چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395  07:46 ق.ظ

 
 
در تازه ترین واکنش درباره حواشی 40 روزه ابطال آرای منتخب سوم اصفهان در هفتم اسفند، علی مطهری نماینده تهران، وزیر کشور را تهدید کرد که اگر اعتبارنامه مینو خالقی را به مجلس نفرستد، او را استیضاح می کند، متقابلاً وزیر کشور هم در یک برنامه زنده تلویزیونی، این اقدام را غیرقانونی خواند و با بیان این که وزارت کشور با فشار تصمیمی را نمی گیرد، گفت: این موضوع (استیضاح) مهم نیست!
 
به گزارش فارس و ایسنا رحمانی فضلی در برنامه نگاه یک، با اشاره به این که هیئت نظارت اصفهان و برخی اعضای هیئت اجرایی این استان اعتبارنامه‌ منتخب سوم مردم اصفهان را امضا نمی‌کنند، افزود: بنابراین اعتبارنامه‌ای وجود ندارد که وزارت کشور آن را به مجلس بفرستد. وی همچنین با تأکید بر این که نظر ما با شورای نگهبان متفاوت است، به نامه نگاری ها و جلساتش با شورای نگهبان اشاره  و تصریح کرد: «با آقای جنتی نشستی برگزار و استدلال کردیم و آقای جنتی گفت شورای نگهبان بر اساس مستندات این تصمیم را گرفته است و مستند مورد تأکید وی در اجرای این کار، ماده 3 قانون انتخابات یعنی نظارت استصوابی است.»
 
وی همچنین رسالت اصلی در موضوع مینو خالقی را بر عهده نمایندگان مجلس دانست و با بیان این که نمایندگان باید استفساریه تهیه کنند، تصریح کرد: باید در مجلس پرسیده شود که در این شرایط نظر شورای نگهبان درست است یا وزارت کشور؟ رحمانی فضلی به شایعات در خصوص تغییر استانداران هم ورود کرد و گفت: ما هیچ جابه‌جایی به خاطر انتخابات نخواهیم داشت. وی در انتها به تصویب سیاست های کلی انتخابات در مجمع تشخیص و ارجاع آن به رهبر معظم انقلاب اشاره و تصریح کرد: «ان‌شاءا... هروقت این سیاست ها توسط رهبری ابلاغ شود ما قانون جدیدی را تدوین می‌کنیم. برای همین منظور نیز تیمی از اعضای قوای مختلف را مشخص کرده‌ایم.»
 
همچنین به گزارش فارس، وزیر کشور با بیان این که نظامی ها و مسئولان دولتی می توانند در مواردی درباره انتخابات اعلام نظرکنند و قانون مانع نشده است گفت: نتایج انتخابات نشان داده است که دخالت تاثیر گذار نبوده است. اما دادن امکانات دولتی برای تبلیغات نامزدها بر اساس قانون جرم است اما صرف ادعا کافی نیست و مدعیان باید مستندات لازم را ارائه کنند تا رسیدگی شود.

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها