عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

فعال سازی 7500 واحد تولیدی راکد دردستور کار

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

فعال سازی 7500 واحد تولیدی راکد دردستور کار
چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395  08:49 ق.ظ


 

رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، 7 برنامه اقتصاد مقاومتی وزارت صنعت را ابلاغ کرد. در این برنامه بر فعال کردن 7500 واحد تولیدی مشکل دار و تولید پایدار صنایع فولاد و مس تاکید شده است.


سی‌ام فروردین بود که جهانگیری معاون اول رییس جمهور و رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، 88 برنامه دستگاه های اجرایی را ابلاغ کرد. در آن لیست، برنامه های برخی وزارتخانه های دیگر از جمله وزارت صنعت ذکر نشده بود. اما هم اینک، تکلیف برنامه های این وزارتخانه در قبال برنامه ملی اقتصاد مقاومتی با ابلاغ 7 پروژه، از سوی این ستاد مشخص شده است. بر این اساس، ماموریت وزارت صنعت در سال 95، اجرای 5 پروژه در راستای ارتقای توان تولید ملی و نیز 2 پروژه در راستای پیشبرد برون گرایی اقتصاد است.

 

بدین ترتیب این وزارتخانه در خصوص ارتقای توان تولید ملی و درون زایی اقتصاد، رونق تولید و تعیین تکلیف 7500 واحد تولیدی مشکل دار با هدف فعال نمودن آنها، ایجاد توازن زنجیره مواد اولیه موردنیاز و توسعه صنعت فولاد و مس کشور برای تولید پایدار، ارتقای رقابت پذیری واحدهای تولیدی کوچک و متوسط با هدف افزایش صادرات، تکمیل طرح های صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد و تکمیل و راه اندازی 33 طرح مهم و ملی را اجرا خواهد کرد.در خصوص پیشبرد برون گرایی اقتصاد نیز اجرای دو پروژه مدیریت هدفمند واردات در راستای حفظ تراز مثبت تجاری و افزایش صادرات کالا و خدمات غیر نفتی به میزان 10 میلیارد دلار در سال 95 نسبت به سال 94 بر عهده این وزارتخانه گذاشته شده است.

 

این ابلاغیه تصریح می دارد که دستگاه مجری موظف است منابع مالی لازم برای اجرای این پروژه ها را تامین کند. از سوی دیگر، کلیه دستگاه‌های اجرایی بالاخص نظام بانکی کشور نیز موظف به انجام همکاری‌های لازم با «دستگاه مجری» برای اجرای پروژه های اولویت دار «مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی» برای اجرا در سال 1395 می باشند. البته طراحی سازوکار لازم برای تحقق همکاری‌های مشترک با سایر دستگاه‌ها بر عهده «دستگاه مجری» است.بر اساس این ابلاغیه، پایش اجرای هر یک از پروژه ها توسط دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، به همراه اعمال سازوکار های تشویقی و تنبیهی صورت می گیرد.

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها