عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

نتایج مرحله دوم انتخابات در عرصه‌ی ملی تاثیر گذار است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286994
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

نتایج مرحله دوم انتخابات در عرصه‌ی ملی تاثیر گذار است
چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395  10:38 ق.ظ

 

نتایج مرحله دوم انتخابات در عرصه‌ی ملی تاثیر گذار است

» سرویس: سياسي - سياست داخلي
8571e249-8cbe-485e-b3b7-6ec3ac9570b4.jpg

یک منتخب مجلس دهم شورای اسلامی در دوره دهم مجلس گفت: مردم باید بدانند مشارکت‌ آنها در مرحله دوم انتخابات هم درعرصه منطقه‌ای و هم ملی تاثیر گذار است.

حشمت‌الله فلاحت پیشه در گفت وگو با خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: درست است که انتخابات در کل کشور به مرحله دوم کشیده نشده است، اما برای مناطقی که انتخابات به مرحله دوم رفته، هنوز انتخابات تمام نشده یعنی مردم هنوز تکلیف سیاسی خود را کامل انجام نداده‌اند و حق تعیین سرنوشت خودرا تبدیل به رای نهایی نکرده‌اند.

وی با بیان اینکه مردم باید بدانند که حضور و شرکت آنها در مرحله دوم انتخابات از اهمیت بالایی برخوردار است و در تعیین سرنوشتشان مهم است تصریح کرد: در مرحله دوم انتخابات مردم در حوزه‌های انتخابیه خود باید تعیین تکلیف کنند و به همین دلیل باید پای صندوق آراء حضور یابند.

این فعال سیاسی افزود: به صورت کم سابقه‌ای، در مرحله دوم نوع کرسی‌هایی که دراختیار افراد قرار می‌گیرد و نوع جریانات و افرادی که رای می‌آورند در ترکیب مجلس آینده اثر گذاری بالایی دارد و این مطلب اهمیت مرحله دوم انتخابات و حضور و مشارکت مردم را مضاعف می‌کند.

فلاحت پیشه با اشاره به اینکه تکلیف خیلی از پست‌ها در مجلس آینده همچنین جهت گیری‌ها و فراکسیون ‌های مجلس مشخص نیست و عملا منتظر مرحله دوم انتخابات است اظهار کرد: مردم در هر منطقه‌ای باید بدانند بیش از گذشته جنبه‌ی ملی انتخاب آنها نسبت به جنبه‌ی منطقه‌ای‌ آن اولویت دارد.

این منتخب دهمین دوره مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد:‌ تفاوت انتخابات این دوره از مجلس با دوره قبلی این است که در انتخابات دوره هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی در مرحله اول عملا اکثریت مشخص شده بودند و تب و تاب شکل گیری فراکسیون‌ها و توزیع مناصب پس از برگزاری مرحله اول انتخابات شروع شده بود و نتایج مرحله دوم اثر زیادی نداشت.

وی اضافه کرد: در این دوره انتخابات مجلس هر فراکسیون و هر اجتماعی از منتخبین مجلس ، منتظر نتایج مرحله دوم انتخابات است و این مطلب نشان می‌دهد که مرحله دوم انتخابات این دوره مجلس اهمیت مضاعف دارد، یعنی هم منطقه‌ای و هم ملی است.

انتهای پیام

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها