عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

کشته شدن 8 نفر از نیروهای طالبان در اثر انفجار اشتباهی بمب

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286994
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

کشته شدن 8 نفر از نیروهای طالبان در اثر انفجار اشتباهی بمب
چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395  10:59 ق.ظ

 

کشته شدن 8 نفر از نیروهای طالبان در اثر انفجار اشتباهی بمب

» سرویس: بين الملل - آسيا،خاورميانه
ResizeImageHandler.ashx.jpeg

یک گروه هشت نفره عاملان انتحاری طالبان به دلیل انفجار مواد منفجره آنها زودتر از زمان موعد در استان قندوز در افغانستان کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری راشا تودی، آنها در نظر داشتند با رساندن خود به مناطق پرجمعیت در این استان یک سری حملات انتحاری هماهنگ شده انجام دهند.

بر اساس اعلام وزارت کشور افغانستان، خانه محل انفجار بمب‌ها متعلق به ملا ولی یکی از فرماندهان محلی طالبان بود که وظیفه سازماندهی برخی حملات تروریستی در استان قندوز را بر عهده داشت.

یکی از جلیقه‌های عاملان انتحاری در مخفیگاه آنها در روستایی در شمال قندوز از کار افتاده و پیش از آنکه این نیروها بتوانند وظیفه محوله خود را انجام دهند، منفجر شده است. اولین انفجار باعث انفجار دیگر مواد منفجره در این مخفیگاه شده است که تمام گروه در این اتفاق کشته شدند.

حملات طالبان توسط صدها نفر از نیروهای این گروه پس از اعلام تشدید حملات در بهار از اوایل این ماه افزایش یافته است.

طالبان سال گذشته برای چند روز شهر قندوز را به تصرف درآورد که بزرگترین موفقیت نظامی برای آنها از زمان سقوط رژیم‌شان در ۲۰۰۱ خوانده شد. نیروهای امنیتی افغانستان بعد از چند روز نبرد شدید قندوز را از تصرف طالبان خارج کردند. قندوز پنجمین شهر بزرگ افغانستان است.

انتهای پیام

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها