عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

نوشیدنی مضر برای قد کودک

نوشیدنی مضر برای قد کودک
چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395  04:17 ب.ظ

 
نوشیدن نوشیدنی های بسیار داغ نیز عملکرد استخوان ها را با اختلال روبرو می کند.
حداکثر جهش رشد در دختران پیش از شروع عادت ماهیانه است و پس از آن دختران به طور متوسط ۷ سانتی‌متر قد می‌کشند. در پسران نیز حداکثر جهش رشد در مراحل انتهایی‌تر بلوغ دیده می‌شود.

با پیشرفت بلوغ به علت تولید و ترشح هورمون‌های جنسی، تدریجا صفحات رشد استخوان بسته می‌شود و امکان افزایش قد پس از آن وجود نخواهد داشت.

نوشیدنی های داغ و کافئین دار
مطالعات جدید دانشمندان نشان می دهد نوشیدنی های داغ و کافئین دار موجب کوتاهی قد در کودکان می شوند. نوشیدنی های داغ با درجه حرارت بالا مانع فعالیت صحیح در کودکان می شود.

کافئین می تواند در بدن دختران و پسران تاثیرات متفاوتی داشته باشد. گفتنی است، براساس جدیدترین تحقیقات صورت گرفته توسط پژوهشگران مصرف نوشابه و قهوه و سایر خوراکی های حاوی کافئین می تواند سبب افزایش ضربان قلب و فشار خون در پسران به نسبت دختران شود.

کارشناسان هشدار می دهند
حتی دوزهای کم مصرف کافئین نیز می تواند سبب افزایش فشار خون، ضربان نامنظم قلب در پسران گردد.

بررسی ها نشان می دهند نوشیدن نوشیدنی های بسیار داغ نیز عملکرد استخوان ها را با اختلال روبرو می کند از این رو بهتر است چای و مایعات را با درجه حرارت مناسب به کودکان خود بدهید. 
منبع: دکتر سلام

   http://bayanbox.ir/view/4901804249511124488/talar-koodak.gif

اصفهان نگین فیروزه ای جهان

zahra_53

zahra_53
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 20619
محل سکونت : اصفهان
ali_81 تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها