عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

تکه‌ای از بدنش را در غرب به یادگار گذاشت

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 63426
محل سکونت : تهران

تکه‌ای از بدنش را در غرب به یادگار گذاشت
چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395  04:56 ب.ظ

هنگامی که شهید حاجی بابا و همراهانش با جیپ بر روی جاده سرپل ذهاب به سمتِ ازگِله می‌رفتند نیروهای عراقی جیپ را با گلوله توپ مورد هدف قرار دادند که ماشین آتش گرفت و وی، پشندی و شهید بیابانی در 22 اردیبهشت 1361 به شهادت رسیدند.

به گزارش تا شهدا؛ روستای تپه عظیمیه در 5 کیلومتری جنوب شرقی شهر سرپل ذهاب و 3 کیلومتری غرب سراب گرم و در کنار روستای مشکنار و در مسیر پادگان ابوذر قرار دارد. در روستا و در کنار جاده اصلی مزاری با نرده‌های سبز رنگ قرار دارد که مزار دومین فرمانده عملیات سپاه غرب، شهید محسن حاجی بابا است که اکنون به محلی برای تجدید پیمان با شهدای کرمانشاه تبدیل شده است.

 

هنگامی که شهید حاجی بابا و همراهانش با جیپ بر روی جاده سرپل ذهاب به سمتِ ازگِله می‌رفتند از آنجایی که ارتفاعات بَمو که مشرف به جاده بود دست نیروهای عراقی بوده، جیپ را با گلوله توپ مورد هدف قرار می‌دهند که آتش می‌گیرد و وی و همراهانش شهید پشندی و شهید احمد بیابانی در 22 اردیبهشت 1361 به شهادت می‌رسند.

 

 

وقتی می خواستند پیکر سوخته وی را که از روی انگشترش شناسایی شده بود، به عقب بفرستند؛ قسمتی از پیکر مطهرش در ماشین باقی می ماند که موقع انتقال ماشین آن را پیدا کرده و در روستای تپه عظیمیه به خاک می سپارند. با اینکه پیکر وی در قطعه 26 بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شده است اما وی به شهیدی لقب گرفته است که دو مزار دارد.

 

شهید احمد بیابانی که از بامرام‌های شهرری بود و بدنش پر از خالکوبی بود از خدا می‌خواست طوری شهید شود که حتی روی سنگ غسالخانه خالکوبی‌های بدنش معلوم نباشد و آن شد که دعایش مستجاب شد و پیکرش سوخت و تکه تکه شد.

 

 

 

 

قبر شهید حاجی بابا که بخشی از بدن وی در اینجا دفن شد در سرپل ذهاب

 

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها