عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: فاطمه علیها السلام، همواره مظلوم و از حق و میراث خود محروم بود. امالى طوسى، ص 155

هفت میلیون نفر از شاغلان کشور خود اشتغال هستند

هفت میلیون نفر از شاغلان کشور خود اشتغال هستند
چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395  06:05 ب.ظ

 

هفت میلیون نفر از شاغلان کشور خود اشتغال هستند

» سرویس: اقتصادي - تعاون و اشتغال

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: درکشور 22 میلیون نفرشاغل هستند که از این تعداد 10.5میلیون نفر حقوق بگیر و 6.5 تا 7 میلیون نفر خود اشتغال هستند.

 

به گزارش خبرنگار ایسنا در چهارمحال و بختیاری، دکتر حسین طایی در همایش بزرگداشت هفته کارگر و بسیج کارگری استان، با اشاره به پروژه‌های تعریف شده کشور در چهارچوب اقتصاد مقاومتی، افزود: آمار نشان می‌دهد درکشور 22 میلیون نفرشاغل هستند که از این تعداد 10.5میلیون نفر حقوق بگیر و 6.5 تا 7 میلیون نفر خود اشتغال هستند.

 

وی اظهار کرد: باید در راستای شایسته سالاری و اصلاح مدیریت منابع انسانی براساس صلاحیت‌های کارشناسی و دانش منشأ تلاش شود تا بتوان سهم عامل کار و ارزش افزوده را اضافه کرد و زندگی طبقه کارگر را رونق بخشید.

 

طایی بابیان اینکه از هر 100 واحد ارزش افزوده توسعه‌ای تنها 45 واحد صرف عامل کار می‌شود، تصریح کرد: نرم جهانی کشورهای توسعه یافته این سهم بالای 50 واحد است درحالی که در راستای بهتر شدن وضعیت کارگران باید به دنبال راه‌کارهایی برای بالابردن این سهم باشیم.

 

وی با تاکید بر لزوم توسعه آموزش فنی با رویکرد کارآفرینی، خاطر نشان کرد: باید نظام آموزش عمومی به گونه‌ای عمل کند که نسل سوم دانشگاه کارآفرین باشند تابه دنبال شناسایی فرصت‌ها، ریسک کار رابپذیرند و از انجام کارهای بزرگ نهراسند.

 

به گزارش ایسنا، دراین همایش از واحدهای صنعتی و نمونه استان و کارگران برتر تجلیل شد

 

انتهای پیام

 

mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 262206
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها