عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

عربستان به طور مشروط آماده افتتاح سفارت در اسرائیل است

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

عربستان به طور مشروط آماده افتتاح سفارت در اسرائیل است
پنج شنبه 9 اردیبهشت 1395  09:37 ق.ظ

 

خراسان : مشاور پادشاه سابق عربستان اعلام کرد عربستان آماده است تا در صورت پذیرش طرح صلح عربی 2002 توسط تل آویو سفارت خود در رژیم صهیونیستی راافتتاح کند. «انور عشقی» در گفت وگو با شبکه «الجزیره» سخنانی جنجالی را مطرح کرد و در پاسخ به سوالی مبنی بر این که چه زمانی شاهد تاسیس سفارت سعودی در اسرائیل هستیم، گفت:این را باید از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی پرسید که چه زمانی حاضر است، طرح صلح عربی (عربستان) که در سال 2002 ارائه شده را بپذیرد؛ آن گاه این کشور نیز در تل آویو سفارتخانه تاسیس می کند.

عشقی حتی در ادامه گفت که «ما دوست نداریم اسرائیل را در منطقه بیش از این منزوی ببینیم» . طرح صلح عربستان در سال 2002 شامل راه حل دو دولتی برپایه عقب نشینی رژیم صهیونیستی تا مرز های قبل از 1967 و اعلام قدس شرقی به عنوان پایتخت فلسطین در ازای «روابط عادی در سایه صلح فراگیر با اسرائیل» است.اما نتانیاهو سال گذشته در مصاحبه با این روزنامه اعلام کرد که طرح آ ل سعود در زمان بسیار متفاوتی در خاورمیانه مطرح شده و اکنون دیگر این طرح بی معنی است.عشقی 73 ساله همچنین مشاور سابق بندر بن سلطان سفیر پیشین عربستان در آمریکا بوده است.آخرین اقدام جنجالی انور عشقی، دیدار او با دوری گلد، مدیر کل وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در حاشیه کنفرانس روابط خارجی بود.

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها