عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

سنجد "درمان التهاب" و "مسکن "

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

سنجد "درمان التهاب" و "مسکن "
پنج شنبه 9 اردیبهشت 1395  10:46 ق.ظ

 

سنجد در طب سنتی به عنوان تانن قابض است و در معالجه بیماری‌های دندان، لثه و زخم معده موثر است.محمد پناهی مدیر سلامتکده طب سنتی ابن سینای البرز در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: رویشگاه درخت سنجد به دلیل سازگاری آن با محیط‌های مختلف در بیشتر نقاط کره زمین از جمله آمریکای شمالی، اروپای شرقی و غربی، آسیای مرکزی و شمالی و ... است.در درون سنجد 17 نوع آمینواسید و مقداری پروتئین وجود دارد که هر یک از این آمینواسیدها خواص دارویی بسیار مفیدی دارد؛ به طوری که می‌توان گفت میوه سنجد یک میوه دارویی است.سنجد دارای سه قسمت برون بر (پوست قهوه‌ای رنگ)، میان‌بر (آردی شکل) و درون بر (هسته چوبی و سفت آن) است که قسمت میان‌بر و درون بر آن ارزش غذایی فراوانی دارد و در قسمت میان‌بر دونوع قند گلوکز و فروکتوز، هفت نوع چربی اشباع شده و اشباع نشده وجود دارد .


در هند از روغن هسته آن لعوق یا شربت غلیظی درست می‌کنند که در التهاب غشاهای مخاطی همراه با ترشح همانند انواع زکام و نیز در موارد عفونت‌های برونش‌ها مصرف می‌شود.سنجد به درمان آرتروز و التهاب مفاصل کمک می‌کند. آرتروز نوعی بیماری التهابی مفصل است و در 70 درصد افراد بالای 60 سال مشاهده می‌شود.پناهی یادآورشد: در مطالعه‌ای که بین 120 بیمار مبتلا به آرتروز زانو با درد متوسط تا شدید به مدت هفت هفته انجام شد، اثر عصاره سنجد و استامینوفن در تسکین درد این بیماران مقایسه شد که نتایج نشان داد برای کاهش و بهبود درد ناشی از آرتروزعصاره گیاه سنجد موثرتر از داروی مسکن استامینوفن عمل می‌کند.

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها