عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

حساسیت های تنفسی

 
zahra_53
zahra_53
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 21419
محل سکونت : اصفهان

حساسیت های تنفسی
پنج شنبه 9 اردیبهشت 1395  10:56 ق.ظ

 

این بخش درباره مشکلات تنفسی عمومی است که ناشی از عفونت نیست .

آنها شامل حساسیتهای فصلی است که بر بینی و قفسه سینه تاثیر می گذارد از قبیل تب یونجه و آسم آلرژیک و مشکلاتی که در تمام دوره سال تداوم دارد مانند التهاب دائمی ( ترشح مزمن بینی ) نفس تنگی و آسم . در واقع حساسیت تنفسی بسیار عمومی است . به طوری که همه پرسیهای به عمل آماده نشان می دهد که از هر شش نفر ، یک نفر از تب یونجه رنج می برد  و همچنین از هر ده بچه یکی و از هر بیست نفر بزرگسال یک نفر از آسم رنج می برند . این مشکلات به سرعت در حال عمومی شدن است ؛ تب یونجه قبل از انقلاب صنعتی در قرن نوزدهم بکلی وجود نداشت ، اما آسم از هزاران سال پیش تشخیص داده شده است ، و وقوع آسم در بچه ها ، طی سی سال گذشته ، تا شش برابر بالا رفته است . شیوع التهاب دائمی نا شناخته است . آسم به مراتب شدیدترین و بدترین وضعیت این بیماری است . که همه ساله جان بیش از سه هزار نفر را می گیرد .
مادامی که بیشتر مردم از حساسیتهای تنفسی  رنج می برند ، در طی دوران نوجوانی از علائم آن خلاص می شوند ، علائم در اولین مرتبه حاکی از افزایش رشد آن در میان افراد بالغ است . شدت این وضعیتها معمولا در بین ماهها و سالها متفاوت است . کسی که از این بیماری رنج می برد به طور کلی گرفتاری اش برای یک دوره طولانی نیست . تغییر نوسان آن با جنبه های آزار رساننده و وضعیت زندگی و عوامل محیطی مانند آب و هوا ارتباط دارد .

   http://bayanbox.ir/view/4901804249511124488/talar-koodak.gif

اصفهان نگین فیروزه ای جهان

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها