عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

ویژه‌برنامه حضرت زینب(س) از رادیو قرآن مصر

 
mohandesvahidpour
mohandesvahidpour
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 5058

ویژه‌برنامه حضرت زینب(س) از رادیو قرآن مصر
پنج شنبه 9 اردیبهشت 1395  12:49 ب.ظ

پخش ویژه‌برنامه بزرگداشت حضرت زینب (س) از رادیو قرآن مصر
 

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «الوفد»، در این ویژه‌برنامه که پس از نماز مغرب در قاهره پخش می‌شود، «احمد محمد عوض»، امام و خطیب مسجد حضرت زینب(س) در قاهره سخنرانی می‌کند.

«عبدالناصر ابو زید»، از برجسته‌ترین مجریان قرآنی مصر، اجرای این برنامه را برعهده خواهد داشت و «شیخ رفیق الطبلاوی»، قاری رادیو و تلویزیون مصر، «خالد خضر»، نماینده وزارت اوقاف و «شیخ حماده المطعنی»، مدیر اداره اوقاف حضرت زینب(س) نیز در این برنامه حضور دارند.

 

طبق مستندات تاریخی سه مکان به عنوان مقبره مطهر این بانوى بزرگوار مطرح است و هرکدام نیز طرفدارانى دارد.

۱- قبرى که در شهرک زینبیه امروز در نزدیکى دمشق، پایتخت فعلى کشور سوریه وجود دارد. علماى قدیم از این مکان (شهرک زینبیه) به «غوطه‏» یا «راویه‏» تعبیر آورده‌‏اند. زائران ایرانى که جهت زیارت به سوریه مى‌‏روند، این مکان را زیارت مى‌‏کنند.

۲- محلى که در شهر قاهره پایتخت مصر به نام «زینبیه‏» مشهور است.

۳- شهر مدینه منوره نیز به عنوان محل دفن حضرت زینب(س) معرفى شده است، گرچه در مدینة‌النبى(ص) محلى به این نام مثل دمشق و قاهره وجود ندارد.

مرحوم حاج شیخ عباس قمى به نقل از استاد خودش مرحوم محدث نورى، و دیگران احتمال شام را تقویت کرده‌‏اند. محقق اخیر با روشى عالمانه احتمال مصر را رد کرده و با قرائن و شواهدى اثبات کرده که حضرت زینب کبری(س) در شام دفن شده است.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها