عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانشی بیاموزد آنگاه دانش خود را بپراکند. میزان الحکمه

تاثیرات مفید بازی با آب

تاثیرات مفید بازی با آب
جمعه 10 اردیبهشت 1395  02:16 ب.ظ

 

 

آب بازی بغیر از اینکه تاثیرات مثبت روحی فراوانی برای اطفال دارد می تواند موجب پیدایش استعداد و خلاقیت در کودکان نیز می شود!

 

مریم رستمی  اظهار کرد: بازی با آب یکی از بهترین، اساسی‌ترین و لذت‌بخش‌ترین کارهایی است که کودکان انجام می‌دهند و موجب می‌شود کودک پس از آنکه به‌ عنوان موجودی کوچک در دنیایی بزرگ یک روز سخت را پشت سر گذاشت با آب‌بازی آرامش یابد.

این کارشناس ادامه داد: آب‌بازی باعث تسکین عصبانیت‌های کودک شده و کودک از طریق آن از ناراحتی‌ها، فشارها و تنش‌ها رهایی یافته و احساس آرامش می‌کند، چون کودکان آب‌بازی را بسیار دوست دارند و از این طریق می‌توان مفاهیم و مطالب بسیاری را به آنها آموخت و موجبات رشد مهارت‌ها و توانایی‌های مختلف آنها را فراهم ساخت؛ در واقع آب‌بازی کمک می‌کند تا بچه‌ها افکار خلاق‌شان را رشد دهند و از آنجایی که این بازی جذابیت بسیاری برای کودکان دارد والدین و مربیان می‌توانند به ‌وسیله بازی‌های متنوع و از طریق پرسش‌های مختلف تفکر خلاق را در کودکان پرورش دهند.

وی افزود: در این بازی کودک آرامش یافته و احساس قدرت می‌کند؛ چرا که باعث برانگیخته شدن کنجکاوی کودکان شده و از نظر عاطفی برای‌شان ارضاء کننده است، به علاوه کودک حین بازی با واژه‌های جدیدی از قبیل شنا کردن، ریختن، شناور شدن، موج، برف، رود و غیره آشنا می‌شود که به تقویت گنجینه لغات آن‌ها و مفاهیم انتزاعی در ذهن‌شان کمک می‌کند، همچنین یادگیری برقراری ارتباط با دیگران و آموختن حس تعاون، همکاری، مشارکت، اطاعت از قوانین و مقررات رعایت نوبت و انعطاف‌پذیری از دیگر مولفه‌هایی است که آب‌بازی به کودکان می‌آموزد.

رستمی خاطرنشان کرد: طشت بزرگ یا وان حمام پر از آب، نی نوشابه، آب‌پاش، لوله و قیف (وسایلی که در آب نمی‌ماند)، انواع بطری‌های خالی پلاستیکی مانند بطری نوشابه، مایع ظرف‌شویی، قوری پلاستیکی (وسایلی که وقتی داخل آب قرار می‌گیرد حباب ایجاد می‌کند) و همزن‌های پلاستیکی می‌تواند به ‌عنوان وسایل ابتدایی آب‌بازی با نظارت والدین به کار گرفته شود.

(ایسنا)

ali_81

ali_81
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1388 
تعداد پست ها : 4947
محل سکونت : اصفهان
zahra_53 تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها