عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

وزیر ارتباطات: سرانه اینترنت ۲۰ مگابیت بر ثانیه هدف برنامه ششم

وزیر ارتباطات: سرانه اینترنت ۲۰ مگابیت بر ثانیه هدف برنامه ششم
جمعه 10 اردیبهشت 1395  05:04 ب.ظ

وزیر ارتباطات: سرانه اینترنت ۲۰ مگابیت بر ثانیه هدف برنامه ششم

نصرالله جهانگرد، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رسیدن به سرانه اینترنت ۲۰ مگابیت بر ثانیه را از اهداف پیش بینی شده در برنامه‌ی ۵ ساله ششم توسعه دانست. در صورت تحقیق این هدف شاهد جهشی بزرگ در صنعت اینترنت و دسترسی به شبکه خواهیم بود.

معاون وزیر ارتباطات: سرانه اینترنت ۲۰ مگابیت بر ثانیه هدف برنامه ششم

به گزارش سافت گذر به نقل اززومیت؛نصرالله جهانگر رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران و معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دومین کنفرانس وب پژوهی اعلام کرد: «رسیدن به سرانه اینترنت ۲۰ مگابایت بر ثانیه از اهداف پیش‌بینی شده برای برنامه‌ی ۵ساله ششم توسعه در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات است.»

رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفت: «اقدامات و برنامه‌های متفاوتی تدارک دیده شده تا بتوان این هدف پیش‌بینی شده در برنامه ۵ساله ششم توسعه‌ی کشور را محقق کرد.»

به گفته جهانگرد، به زودی از دولت الکترونیک در بستر موبایل رونمایی شده و مردم ایران می‌توانند خدمات مورد نیاز خود را از طریق تلفن همراه و بدون نیاز به مراجعه به سازمان‌های اداری دریافت کنند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رشد پیش‌بینی شده در برنامه‌ی ۵ساله پنجم توسعه‌ی کشور را برای گردش مالی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات ۲۰ درصد دانست. در حال حاضر بازگردش مالی این بازار به بیش از ۳۸ هزار میلیارد تومان رسیده و بر اساس پیش بینی رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات این رقم به بیش از ۴۴ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

 

ria1365

ria1365
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 7864

دسترسی سریع به انجمن ها