عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

آیت ا... جوادی آملی: این که ما به پیمان عمل کنیم و طرف مقابل عمل نکند بردگی است

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

آیت ا... جوادی آملی: این که ما به پیمان عمل کنیم و طرف مقابل عمل نکند بردگی است
شنبه 11 اردیبهشت 1395  07:39 ق.ظ

 

آیت ا... جوادی آملی در بیست و دومین اجلاس سالانه استادان جامعة المصطفی العالمیه خطاب به مسئولان گفت: حضرت علی(ع) فرمایشی دارند که این روزها فرمایش رهبر معظم انقلاب نیز همین است که شما با غرب پیمان بستید و این که بخواهید عمل کنید و طرف مقابل عمل نکند، بردگی است، مبادا برده دیگران باشید، هر کاری آن ها کردند، شما انجام دهید.

به گزارش رسا،  استاد درس خارج حوزه علمیه قم درباره نقش مردم در پیشوانه بودن از حکومت خاطرنشان کرد: حضرت علی(ع) فرمودند عمود سیاست، مردم هستند؛ اگر مردم در صحنه نباشند، رهبر حضرت علی(ع) هم باشد شکست قطعی است. وی با بیان این که حیف است که نظام آسیب ببیند، اظهار کرد: داشتن رهبر خوب و دعاکردن برای او یک طرف قضیه است؛ اگر علی بن ابی طالب(ع) هم رهبر باشد، مادامی که سطح فکری مردم پایین است و چنین مشکلاتی در جامعه رخنه کرده، خطر در کار است.


ادب کردن دشمن خارجی به ترک اوست
آیت ا... جوادی آملی همچنین در دیدار با تعدادی از کارمندان نیروی هوا و فضا، سپاه و ستاد مبارزه با مواد مخدر و همچنین تعدادی از طلاب و دانشجویان با بیان این که برای ادب کردن دشمن خارجی باید آن را ترک کرد، گفت: هنگامی که شخصی در داخل شهر یا خانواده با شما مخالفت کرد سعی کنید مخالفت را از بین ببرید نه این که مخالف را نابود سازید. وی ادامه داد: در درون نیز این گونه است و نباید رقیب را از پا در آورد بلکه باید رقابت را کنار زد؛ قرآن کریم بیان می کند از اوصاف مردان بزرگ این است که با نیکی، محبت و لطف، بدی و مخالفت را نابود می سازند نه مخالف را؛ اگر در درون ما خواسته ای بر خلاف عقل و فطرت وجود داشته باشد آن را تعدیل می کنیم نه تعطیل؛ کمال در تعدیل نیرو است نه در تعطیلی آن.

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها