عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

بانک های انگلیس برای رفع تحریم های بانکی کارگروه تشکیل می دهند

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

بانک های انگلیس برای رفع تحریم های بانکی کارگروه تشکیل می دهند
شنبه 11 اردیبهشت 1395  08:42 ق.ظ

 

با اصرار دولت انگلیس به بانک های این کشور برای از سرگیری همکاری ها با ایران، بزرگترین بانک های انگلیس قرار است با تشکیل کارگروهی در سطح بالا تبعات لغو تحریم های ایران را بررسی کنند. از سوی دیگر تجار آلمانی نیز خواستار تضمین های صادراتی برای بازسازی روابط خود با ایران شده اند.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اسکای نیوز، در حالی که مخالفت آمریکا با برخی تعاملات اقتصادی خارجی با ایران همچنان ادامه دارد، اتحادیه بانکداران انگلیس قرار است با تشکیل کارگروهی در سطح بالا تبعات لغو تحریم های ایران را بررسی کنند. این در حالی است که در آستانه سفر یک هیئت تجاری به ایران در ماه آینده میلادی به ریاست وزیر کسب و کار انگلیس، بانک های این کشور، از سوی دولت، برای گسترش روابط با تهران تحت فشار قرار گرفته اند.

 

البته هم اینک منابع آگاه از ابراز نارضایتی بسیاری از اعضای اتحادیه بانکداران انگلیسی نسبت به برقراری روابط نزدیک تر با ایران خبر داده اند.نگرانی برخی از بانکداران انگلیسی، به دلیل حضور بانک های آمریکایی و مدیران آمریکایی است که برای شرکت های انگلیسی و دیگر شرکت های بین المللی کار می کنند و ممکن است بابت همکاری با ایران هدف تحریم های آمریکا قرار بگیرند.در این حال خبرها حاکی از آن است که تاجران آلمانی نیز برای بازسازی روابط خود با ایران با مشکل مواجهند و از دولت این کشور تضمین های صادراتی را درخواست کرده اند.رئیس فدراسیون عمده فروشی و تجارت خارجی آلمان در این رابطه با اشاره به این که شرکت‌ها در پرتو تحریم‌های برجا مانده آمریکا با نگرانی‌های فزاینده‌ای برای مراودات بازرگانی با ایران روبه رو هستند، گفته است که بدون برقراری مجدد تضمین های صادراتی، شرکت های آلمانی برای بازسازی روابط خود با ایران به خصوص در شرایطی که برخی تحریم ها همچنان پابرجا هستند با مشکل مواجهند.

 

آنتون بورنر افزوده است که «شرکت های آلمانی به برقراری مجدد تضمین های صادراتی نیاز دارند که آلمان به دلیل بدهی های معوق ایران آنها را به حالت تعلیق در آورده است. بدون این تضمین های صادراتی دولتی، هیچ اتفاقی از طرف ما رخ نخواهد داد چرا که به دلیل جریمه های سنگینی که بانک های آلمانی در گذشته به دلیل نقض تحریم ها پرداخت کرده اند، همه فعالان در این زمینه بسیار محتاط عمل می کنند». این اظهارات در حالی صورت می گیرد که سیگمار گابریل، وزیر اقتصاد آلمان و معاون مرکل قرار است هفته آینده در راس هیئتی تجاری به تهران سفر کنند.

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها