عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

پیشینه حجامت به ۳۳۰۰ سال پیش از میلاد مسیح می رسد

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

پیشینه حجامت به ۳۳۰۰ سال پیش از میلاد مسیح می رسد
شنبه 11 اردیبهشت 1395  09:04 ق.ظ

یک دستیار تخصصی طب سنتی با بیان این که پیشینه حجامت به ۳۳۰۰ سال پیش از میلاد مسیح می رسد، اظهار کرد: کهن‌ترین سند معتبر موجود درباره حجامت، مربوط به 3300 سال پیش از میلاد مسیح است که نشان می‌دهد عمل حجامت در مقدونیه انجام می‌گرفته است.

 

به گزارش تسنیم، ناصر رضایی پور افزود: بعدها حجامت از مقدونیه به یونان باستان راه یافت. حجامت، حدود 2200 سال پیش از میلاد مسیح در یونان باستان و 1500 سال پیش در هندوستان، رایج بود و در طب اعراب پیش از اسلام نیز روشی پرکاربرد برای درمان بیماری‌ها بوده است. وی افزود: در طب ایرانی نیز، حجامت به‌عنوان یک روش درمانی کارآمد مورد توجه بوده است و در آثار مختلف طبی آن دوران به‌خوبی دیده می‌شود. این توجه، با ظهور دین اسلام و ورود آن به فلات ایران قوت گرفت، چرا که آثار درمانی این روش، مورد تأیید پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) بوده است.همه حکمای طب سنتی از جمله ابوعلی سینا، محمدبن زکریای رازی، سیداسماعیل گرگانی، علی‌بن عباس اهوازی، زهراوی، حکیم میسری، حکیم محمد اعظم‌خان، حکیم ارزانی، حکیم تنکابنی و... در درمان بیماری‌ها از انواع حجامت، متناسب با شرایط بیمار و نوع بیماری استفاده می‌‌کردند.

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها