عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

انبارها پُر از شیرخشک است

 
victoryone
victoryone
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 3930
محل سکونت : خوزستان

انبارها پُر از شیرخشک است
شنبه 11 اردیبهشت 1395  09:46 ق.ظ

معاون وزیر صنعت گفت: در شرایطی که مقدار معتنابهی شیرخشک صنعتی حاصل از تبدیل شیرخام داخلی در انبار کارخانجات وجود دارد، واردات شیر خشک ممنوع است.

به گزارش فرهنگ نیوز،محمود نوابی  اظهار کرد: با توجه به وضعیت مناسب تولید شیرخام  و وجود مازاد این محصول، همچنین تبدیل شیرخام به شیرخشک در داخل کشور واردات شیر خشک بر اساس درخواست وزارت جهاد کشاورزی ممنوع است.

 وی افزود: اکنون مقدار معتنابهی شیرخشک صنعتی حاصل از تبدیل شیرخام داخلی در انبار کارخانجات موجود است و بر این اساس و با تصمیم وزارت جهادکشاورزی ورود شیرخشک صنعتی به کشور فعلاً ممنوع است.

 اخیرا، علیرضا عزیزاللهی مدیرعامل اتحادیه دامداران از واردات هشت هزار تن شیرخشک به کشور خبر داد و گفت:‌ با وجود ممنوعیت واردات شیرخشک، شاهد ورود رسمی این محصول به کشور هستیم.

وی افزود:‌ در پیگیری هایی که از مسئولان وزارت جهاد کشاورزی داشتیم اعلام کردند چون مجوزهای واردات محصولات و کالا مهلت 2 ساله دارد بنابراین واردکنندگان سال 94 با وجود ممنوعیت، شیرخشک وارد کردند.

بنا بر این گزارش این امر و ثبت سفارش بعضا نامحدودی که از قبل صورت می گیرد، باعث بر هم خوردن تنظیم بازار و ضررو زیان هنگفت دامداران می شود که این امر در راستای حمایت از تولیدکنندگان داخلی و اقتصاد مقاومتی نیست.

گزارش هایی رسیده  نشان می دهد که قیمت شیر خام در برخی از مناطق کشور تا 800 تومان نیز کاهش یافته درحالی که نرخ مصوب این محصول 1440 تومان است.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها