عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانشی بیاموزد آنگاه دانش خود را بپراکند. میزان الحکمه

طرز تهیه خورش دریایی تایلندی

شنبه 11 اردیبهشت 1395  10:34 ق.ظ

وب‌سایت آوای سلامت: خورش دریایی تایلندی مجلل بسیار خوشمزه و خوشبو است . در طرز تهیه خورش دریایی تایلندی , مواد با سس نارگیل ادویه زده ترکیب می شوند و مزه ملایم کاری را به وجود می آورد .

مواد لازم جهت تهیه خورش دریایی تایلندی :

• مرکب ماهی , پاک شده : 200 گرم
  • فیله ماهی بدون استخوان : 500 گرم
  • روغن آفتاب گردان : 1 قاشق غذاخوری
  •  پیاز شالوت , ریز خرد شده : 4 عدد
  • سیر , ریز خرد شده : 2 حبه
  • خمیر کاری سبز تایلندی : 2 قاشق غذاخوری
  • ساقه لیمو کوچک , ریز خرد شده : 2 عدد
  •  خمیر میگو : 1 قاشق چای خوری
  • شیر نارگیل : 500 میلی لیتر
  •  میگوی خالدار خام , پوست کنده و خرد شده : 200 گرم
  • صدف با پوست سخت , پاک شده : 12 عدد
  • برگ ریحان بازل تازه , باریک خرد شده : 8 عدد
  •  برگ ریحان بازل اضافی جهت تزیین : مقداری
  •  برنج پخته : جهت سرو

طرز تهیه خورش دریایی تایلندی :

1. مرکب ماهی را به حلقه های ضخیم خرد نمایید و فیله های ماهی را به تکه های لقمه ای تقسیم نمایید .

2. روغن را در یک ماهیتابه بزرگ و گود یا درون یک وک گرم نمایید , سیر , پیاز شالوت و خمیر کاری را به مدت 1 تا 2 دقیقه در آن تفت دهید و هم بزنید . ساقه لیمو و خمیر میگو را با شیر نارگیل مخلوط نمایید و به ماهیتابه بیافزایید تا به جوش بیاید . حرارت را کم نمایید تا مایه به آرامی بجوشد .

3. ماهی و مرکب ماهی آماده شده و میگوها را به ماهیتابه اضافه نمایید و به مدت 2 دقیقه آرام بجوشانید .

4. صدف ها را اضافه نمایید و حدود 1 دقیقه دیگر به آرامی بجوشانید تا صدف ها باز شوند . صدف هایی که باز نشده اند را دور بیاندازید .

5. مقداری ریحان خرد شده روی خورش بپاشید و آن را با برنج ساده سرو نمایید . روی غذا را با چند برگ ریحان تزیین نمایید .

توصیه سرآشپز جهت تهیه خورش دریایی تایلندی :

انواع ماهی ها برحسب نوعشان به گونه های متفاوت طبخ می شوند , ولی باید پس از پخت بافت سفتی داشته باشند .

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

nazaninfatemeh

nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 59296
nargesza تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها