عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: فاطمه علیها السلام، همواره مظلوم و از حق و میراث خود محروم بود. امالى طوسى، ص 155

افزایش ۱۰۰۰ تنی صادرات میگو

افزایش ۱۰۰۰ تنی صادرات میگو
شنبه 11 اردیبهشت 1395  11:53 ق.ظ

یک مقام مسئول از افزایش هزار تنی صادرات میگو در سال۹۴ خبر داد و گفت: مشکلات عمده‌ای پیش روی تولید این محصول در سال‌جاری قرار دارد.

به گزارش فرهنگ نیوز،ارسلان قاسمی  با بیان اینکه سال گذشته در مجموع حدود ۱۱ هزار تن میگو از کشور صادر شد، اظهارداشت: این عدد نسبت به سال ۹۳ حدود هزار تن رشد داشته است.

مدیرعامل اتحادیه تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان با اشاره به اینکه بروز بیماری لکه سفید موجب شد تا پیش‌بینی‌های انجام شده درباره میزان تولید میگو در سال ۹۴ محقق نشود، گفت: شیوع این بیماری موجب شد ۵۰ تا ۶۰ درصد تولید از بین برود و اگر چنین اتفاقی رخ نمی‌داد، میزان میگوی تولیدی ما به حدود ۲۰ هزارتن می‌رسید.

مدیرعامل اتحادیه تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان با بیان اینکه پرورش دهندگان میگو شرایط اولیه تولید را برای سال‌جاری فراهم و مزارع خود را آماده کرده‌اند، افزود: چند مانع بر سر راه تولید وجود دارد که برای رسیدن به شرایط مطلوب باید آنها را برطرف کرد.

قاسمی، تامین سرمایه در گردش را یکی از مشکلات پیش روی تولیدکنندگان میگو عنوان و اضافه کرد: علاوه بر این، صندوق بیمه محصولات کشاورزی نیز به تعهدات خود عمل نمی‌کند و هنوز تولیدکنندگانی که سال قبل از شیوع بیماری لکه سفید آسیب دیدند، خسارت خود را دریافت نکرده‌اند.

وی افزود: صندوق بیمه محصولات کشاورزی همچنین اعلام کرده است بخشی از خسارت این تولیدکنندگان اصلا پرداخت نخواهد شد.

قاسمی، یکی دیگر از مشکلات پیش روی بخش را محمدود بودن مجوز صادرات محصولات شیلاتی به کشور روسیه عنوان کرد و گفت: سازمان‌های دامپزشکی و شیلات تنها به ۱۹ شرکت اجازه صادرات محصولات شیلاتی به روسیه را داده‌اند که این شرکت‌ها نیز تاکنون نتوانسته‌اند اقدام قابل توجهی انجام دهند.

مدیرعامل اتحادیه تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان با اشاره به اینکه بیماری لکه سفید نیز همچنان وجود دارد و باید مهار شود، افزود: متاسفانه ما در بحث تولید در کنار بیماری ضعف داریم.

قاسمی ادامه داد: هنوز نمی‌توان درباره میزان تولید در سال‌جاری اظهارنظری کرد، باید دید طی روزهای آینده وضعیت به چه صورت خواهد بود و براساس شرایط موجود میزان تولید را پیش بینی کرد.

 

victoryone

victoryone
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 3292
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها