عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

كلاهبرداری با فروش شارژ تلفن همراه / متهم دستگیر شد

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 149483
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

كلاهبرداری با فروش شارژ تلفن همراه / متهم دستگیر شد
شنبه 11 اردیبهشت 1395  05:49 ب.ظ

 
جلالی از دستگیری متهمی خبر داد كه از طریق فروش شارژ تلفن همراه، اطلاعات حساب بانكی افراد را هک کرده و كلاهبرداری می كرد.

به گزارش میزان، امیر جلالی از دستگیری متهمی خبر داد كه از طریق فروش شارژ تلفن همراه، اطلاعات حساب بانكی افراد را هک کرده و كلاهبرداری می كرد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز در تشریح جزئیات این خبر بیان کرد: در پی برخی شكایات مبنی بر خالی شدن حساب برخی افراد، تحقیقات در این خصوص آغاز شد.

وی ادامه داد: با بررسی های به عمل آمده مشخص شد كه شخصی با راه اندازی یك سایت و ادعای فروش شارژ تلفن همراه، اطلاعات حساب بانكی افراد را به دست آورده و از طریق این اطلاعات به دست آمده، اقدام به برداشت از حساب این افراد می كرده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز اعلام كرد: این سایت به گونه ای طراحی شده بود كه افراد برای پرداخت مبلغ وارد صفحه پرداختی می شدند كه در قالب و شكل بانك های كشور بود ،حال آنكه این فضا نه تنها مربوط به بانك های كشور نبوده بلكه بستری برای كلاهبرداری این فرد شیاد بوده است.

وی در توصیه به شهروندان اظهارداشت: شهروندان عزیز لازم است در خریدهای اینترنتی و پرداخت های غیرحضوری بدون اطمینان كامل از سایت مورد مراجعه، اقدام به انجام عملیات بانكی نكنند.

جلالی تصریح كرد: در مراجعه به سایت های اینترنتی به نماد الكترونیك توجه فرمائید، چراكه این نماد نشانه‌ای نمادین است که تنها توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی صادر شده و به کسب و کارهای مجازی (کسب و کار اینترنتی و موبایل) مجاز با هدف ساماندهی، احراز هویت و صلاحیت آنها اعطا می‌ شود.

وی یادآورشد: این نماد پس از بررسی درگاه‌ (وب‌سایت) و احراز هویت و صلاحیت مالک (حقیقی یا حقوقی) آن برای مدت یک سال صادر می‌گردد، حتی تعداد ستاره های نماد، سطح اعتماد و کیفیت عملکرد و‌ب ‌سایت را نشان می‌دهد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز یادآور شد: بی توجهی به هشدارهای دادستانی و پلیس فتا سبب می شود تا افراد در مراودات اجتماعی و اقتصاد حوزه مجازی دچار مشكل شوند.

 

💮 صبور باش 💮
 🌱چیزایِ خوب زمان می برن🌱

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها