عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: فاطمه علیها السلام، همواره مظلوم و از حق و میراث خود محروم بود. امالى طوسى، ص 155

پیشنهاد لاریجانی برای رفع بدهی دولت به تأمین اجتماعی

پیشنهاد لاریجانی برای رفع بدهی دولت به تأمین اجتماعی
شنبه 11 اردیبهشت 1395  05:57 ب.ظ

 
مطابق آنچه رئیس مجلس به نقل از رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی نقل کرده است، بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی به بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است و در این‌باره لاریجانی از پیشنهاد واگذاری مناطق آزاد در ازای این بدهی به تأمین اجتماعی خبر داد.

به گزارش تسنیم به نقل از سازمان تأمین اجتماعی، علی لاریجانی در مراسم گرامیداشت هفته کارگر که با حضور علی ربیعی - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ سیدتقی نوربخش - مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی و جمع کثیری از کارگران در قم برگزار شد، با اشاره به میزان بدهی دولت به تأمین اجتماعی و لزوم اتخاذ راهکار برای تسویه آن، برای نخستین بار از سوی رئیس یکی از قوای کشور مطرح کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از اقدامات سازمان تامین اجتماعی تشکر می‌کنم، تاکید کرد: آقای نوبخت سخنگوی هیات دولت اخیرا اعلام کردند که بدهکاری دولت به سازمان تامین اجتماعی به بیش از 100 هزار میلیارد تومان رسیده است؛ این موضوع مساله ساده‌ای نیست چرا که سازمان تامین اجتماعی برای آن است که نسل‌های آینده از آن منابع استفاده کنند.

وی افزود: بدهی صدهزار میلیارد تومانی دولت به سازمان تامین اجتماعی از گذشته وجود داشته و این درحالی است که سازمان تامین اجتماعی از منابعی ایجاد شده تا نسل‌های بعدی کارگران و بازنشستگان تامین شود.

لاریجانی در خصوص ارایه راهکار برای رفع مشکل بدهکاری 100 هزار میلیارد تومانی دولت به سازمان تامین اجتماعی گفت: البته دولت در شرایط فعلی مشکلات عدیده‌ای دارد و شاید نتواند 100 هزار میلیاردتومان را بپردازد اما قطعاً دولت می‌تواند از منابعی که در اختیار دارد استفاده کند و آنها را در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار دهند.

لاریجانی با تأکید بر اینکه سازمان تامین اجتماعی از اموال دولت نیست، اظهار داشت: اگر دولت در گذشته برداشتی از این سازمان داشته اقدامی اشتباه بوده و در حال حاضر اگر دولت نمی‌تواند این بدهی‌ها را پرداخت کند باید از سرمایه‌های خود مانند مناطق آزاد و بنادر را به سازمان تامین اجتماعی تحویل بدهد تا این نگرانی از جامعه کارگری برطرف شود.

وی افزود: دولت باید با اقدامات جدی برای رفع بدهی خود به سازمان تامین اجتماعی نگرانی را از جامعه کارگری از بین برده و از این رو انتظار داریم جناب آقای ربیعی لایحه‌ای را از دولت پیگیری کند تا این قرض برطرف شود؛ اگر این لایحه را به مجلس بیاورند ما آن را تصویب می‌کنیم.

وی تاکید کرد: باید معلوم شود که بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی از چه منابعی پرداخت خواهد شد.

 

شارژ مستقیم سیم کارت شما با 30 درصد تخفیف

در صورت تمایل پیام بدین

siryahya

siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 145862
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂
دسترسی سریع به انجمن ها