عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

مایکروسافت قابلیت جستجوی گوگل از طریق کورتانا را حذف کرد

 
ria1365
ria1365
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 7865

مایکروسافت قابلیت جستجوی گوگل از طریق کورتانا را حذف کرد
شنبه 11 اردیبهشت 1395  08:34 ب.ظ

مایکروسافت قابلیت جستجوی گوگل از طریق کورتانا را حذف کرد

مایکروسافت روز گذشته در پستی وبلاگی به این نکته اشاره کرد که کاربران ویندوز ۱۰ دیگر نمی‌توانند از موتورهای جستجوی دیگر مانند گوگل برای جستجو توسط دستیار صوتی کورتانا استفاده کنند. این شرکت در ادامه توضیح داد که این حرکت برای حفظ یکپارچگی سیستم جستجو در ویندوز است.

مایکروسافت قابلیت جستجوی گوگل از طریق کورتانا را حذف کرد

به گزارش سافت گذر به نقل اززومیت؛کورتانا، دستیار صوتی هوشمند مایکروسافت است که کاربران زیادی از آن برای انجام امور مختلف از جمله جستجوی داخلی و اینترنتی استفاده می‌کنند. یکی از قابلیت‌های مفید این دستیار هوشمند قابلیت جستجو توسط گوگل بود که روز گذشته مایکروسافت به طور رسمی این قابلیت را حذف کرد. دلیل این شرکت برای حذف قابلیت جستجوی گوگل توسط کورتانا، حفظ یکپارچگی جستجو در سیستم‌عامل مایکروسافت عنوان شده است.

این حرکت مایکروسافت در پاسخ به برخی فعالیت‌های کاربران مانند استفاده از افزونه‌های مرورگر یا تغییرات رجیستری است که توسط آنها، گوگل به جای بینگ به عنوان موتور جستجوی کورتانا انتخاب می‌شد. شرکت در ادامه‌ی توضیحاتش برای این عمل این‌گونه توضیح می‌دهد که انجام جستجوی دقیق و مفید برای کاربران در تمامی محیط‌های ویندوز، نیازمند یکپارچگی کامل بین کورتانا، بینگ و مرورگر اج است. البته کاربران هنوز می‌توانند از گوگل و دیگر موتورهای جستجو در حالت جستحو در مرورگر اینترنت استفاده کنند.

اگرچه این حرکت مایکروسافت عجیب بود، اما می‌توان آن را عقلانی نیز توصیف کرد. چرا که هر دو دستیار صوتی اپل و گوگل نیز موتورهای جستجوی خود را به طور پیش‌فرض در نظر گرفته‌اند که البته این حرکت نیز با انتقاد بسیاری از کارشناسان روبرو بوده و به عقیده‌ی آنها مصداق مخالفت با آزادی انتخاب کاربر است.

به هر حال خبر منتشر شده برای بسیاری کاربران که از افزونه‌های مختلف برای جستجو توسط گوگل استفاده می‌کردند، ناراحت کننده است. از طرفی این حرکت یک تغییر مسیر بزرگ برای شرکتی است که به تازگی عنوان کرده سیستم‌عاملش بیش از سیستم‌عامل رقبا قابلیت شخصی‌سازی دارد.

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها