عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

روحانی: برجام تنها با اجرای دقیق تعهدات مستحکم خواهد شد

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

روحانی: برجام تنها با اجرای دقیق تعهدات مستحکم خواهد شد
یک شنبه 12 اردیبهشت 1395  08:18 ق.ظ

 

رئیس جمهور با بیان این که «توافق هسته ای، آغاز و نه پایان راه است» تاکید کرد: برجام تنها با اجرای دقیق تعهدات مستحکم خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز گذشته در دیدار «کریستین دوفرین» رییس مجلس سنای بلژیک  با تاکید بر نقش مجالس در توسعه و تعمیق روابط کشورها، اظهارداشت: ایران و بلژیک امکانات گسترده ای برای تقویت همکاری ها دارند که باید در فرصت پسابرجام، از این امکانات برای افزایش همکاری های اقتصادی و تجاری بهره گرفت. رییس جمهور در ادامه به  نقش مثبت اتحادیه اروپا در توافق هسته ای اشاره کرد و با بیان اینکه «مجموعه مسائل جهانی نشان می دهد بدون همفکری، رایزنی و هماهنگی کشورها نمی توانیم به اهداف مشترک دست یابیم»، اظهارداشت: این توافق همچنین  نشان داد که می توان مسائل و مشکلات پیچیده جهانی را از طریق گفت و گو و مذاکره حل و فصل کرد و باید از این الگو و مدل، برای حل و فصل دیگر مشکلات منطقه و جهان استفاده کرد.


نباید تروریست ها را به خوب و بد تقسیم کرد
رییس جمهور به برخورد دیرهنگام اتحادیه اروپا با پدیده تروریسم اشاره کرد و گفت: متاسفانه در سال هایی که تروریسم دامنگیر مردم افغانستان، عراق و سوریه شد،  اروپا تا حدی بی تفاوت ماند و زمانی وارد عرصه مبارزه با این پدیده شوم شد که شعله های آن به اروپا رسید. روحانی تاکید کرد: با تروریسم در هر جا و با هر شعاری باید مبارزه کرد و نباید تروریست ها را برای منافع کوتاه مدت، به تروریست های خوب و بد تقسیم کرد. رییس جمهور گفت: ما در سال های اولیه انقلاب اسلامی با تروریست هایی مواجه بودیم که مقام ها و مردم کشور ما را وحشیانه به شهادت رساندند و متاسفانه هم اکنون همین تروریست ها در اروپا آزادانه زندگی و فعالیت می کنند.


رئیس مجلس سنای بلژیک: ایران عامل ثبات در منطقه است
رییس مجلس سنای بلژیک نیز در این دیدار تاکید کرد که «خواستار فصل جدیدی در روابط ایران و بلژیک هستیم و بروکسل آماده همکاری باتهران در همه حوزه های مورد علاقه است.» خانم «کریستین دوفرین» با قدردانی از مواضع تهران در مبارزه با تروریسم و تاکید بر اینکه کشورش آماده بهره گیری از تجربیات ایران در این عرصه است، گفت: ایران عامل ثبات در منطقه است و می تواند در روند مبارزه با تروریسم نقش مهمی ایفا کند و بروکسل در این ارتباط در کنار تهران است.


ظریف: شریکان اروپایی به‌طور ملموس به فعالیت‌های بانکی و مالی تحرک بخشند
دکتر ظریف نیز در دیداری جداگانه با رئیس مجلس سنای بلژیک با تشریح آخرین وضعیت توافق برجام خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران تعهدات خویش را به‌طور جدی اجرا کرده است و از شرکای 1+5 انتظار می‌رود تا مسئولیت‌های خویش را در قبال اجرای دقیق تعهدات خویش به‌عمل آورند. وزیر خارجه کشورمان درباره ضرورت تحرک بخشیدن به مناسبات اقتصادی و بانکی اظهار کرد: ما امیدواریم شریکان اروپایی به‌طور ملموس و واقعی در جهت تحرک بخشیدن به فعالیت‌های بانکی و مالی اقدام کنند تا دو طرف شاهد آثار آن به‌طور عینی باشند.

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها