عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: فاطمه علیها السلام، همواره مظلوم و از حق و میراث خود محروم بود. امالى طوسى، ص 155

روسیه به گروه «جی هفت» باز نخواهد گشت

روسیه به گروه «جی هفت» باز نخواهد گشت
یک شنبه 12 اردیبهشت 1395  09:41 ق.ظ

دفتر صدر اعظم آلمان با تاکید بر اینکه هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه مسکو شرایط برای بازگشت به جی هفت را فراهم می کند وجود ندارد، بازگشت مسکو به جمع مهم ترین کشورهای صنعتی دنیا را بعید دانست.
به گزارش فرهنگ نیوز به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، دفتر صدر اعظم آلمان بازگشت روسیه به گروه کشورهای مهم صنعتی دنیا موسوم به "جی هفت" را بعید دانست.
 
بر اساس ارزیابی دفتر صدر اعظم آلمان، روسیه دیگر به جمع مهم ترین کشورهای صنعتی دنیا "جی هفت" باز نخواهد گشت. گروه جی هشت مرده است. هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه مسکو شرایط برای این بازگشت را برآورده کند وجود ندارد. علاوه بر این آمریکا به شدت مخالف بازگشت دوباره روسیه به این تشکل است.
 
روسیه بعد از الحاق شبه جزیره کریمه تحت ریاست جمهوری پوتین از گروه جی هشت برکنار شد و از سال 2014 کشورهای مهم صنعتی دنیا در قالب جی هفت و بدون روسیه با هم دیدار می کنند.
 
البته وزیر امور خارجه آلمان در سفر اواسط آوریل خود به ژاپن آرزو کرده بود که گروه جی هفت دائما در این شکل باقی نماند. کشورهای آمریکا، انگلیس، کانادا، ژاپن، فرانسه ، ایتالیا و آلمان به گروه هفت کشور مهم صنعتی دنیا موسوم به جی هفت تعلق دارند.
victoryone

victoryone
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 3282
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها