عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

آیا می دانستید هر کسی نباید پرتقال بخورد!

 
ahmadfarm
ahmadfarm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1390 
تعداد پست ها : 7792
محل سکونت : خراسان رضوی

آیا می دانستید هر کسی نباید پرتقال بخورد!
یک شنبه 12 اردیبهشت 1395  11:58 ق.ظ

آیا می دانستید هر کسی نباید پرتقال بخورد!

وقتی سر و کله نوروز پیدا می شود همه به فکر دید و بازدید عید می افتند و در این بین خوردن میوه ها سالم ترین گزینه روی میز است. اما خوردن هر میوه ای برای هر کسی مناسب نیست!

پرتقال میوه‌ای پرخاصیت محسوب می‌شود که افراد با مزاج‌‌های مختلف، باید آن را به گونه‌ای خاص استفاده کنند تا این میوه تاثیرات خوبی بر روی بدن‌شان بگذارد. پرتقال میوه‌ای است که می‌تواند از ابتلا به سرطان و بیماری‌های قلبی و عروقی پیشگیری کند. دکتر سعید صانعی-مشاور در زمینه طب سنتی همه چیز را درباره پرتقال برای ما روشن می کند!

♨️سرد و تر

پرتقال برای افرادی که مزاج آنها سرد و تر است چندان گزینه خوبی محسوب نمی‌شود چون معده این دسته از افراد معمولا ضعیف است و هضم پرتقال برای‌شان مشکل می‌شود.

این دسته از افراد برای مصرف پرتقال باید حتما آن را همراه با مصلح و به مقدار کم مصرف کنند. افراد با مزاج سرد و تر بعد از خوردن پرتقال باید چند عدد خرما بخورند یا از عسل استفاده کنند تا دچار مشکل گوارشی نشوند.

♨️سرد و خشک

همه افراد به ویژه افرادی که مزاج سرد و خشک دارند باید از پرتقال شیرین استفاده کنند و استفاده از پرتقال ترش توصیه نمی‌شود چون می‌تواند مشکلاتی را در دستگاه گوارش ایجاد کند. طبع پرتقال ترش، به سردی تمایل دارد و مناسب افراد با مزاج سرد و خشک نیست.

پرتقال شیرین، طبع معتدل دارد و هر چه شیرین‌تر باشد به گرمی آن بیشتر می‌شود. افرادی که مزاج سرد و خشک دارند نباید در خوردن پرتقال افراط کنند و باید بعد از خوردن آن حتما از عسل استفاده کنند.

♨️گرم و خشک

پرتقال برای افرادی که دارای مزاج گرم و خشک هستند گزینه بسیار خوبی محسوب می‌شود و می‌تواند به دفع صفرا کمک کند به همین دلیل افراد با مزاج  گرم و خشک (صفراوی مزاج‌ها) باید از پرتقال به مقدار مناسب استفاده کنند.

 ترکیب پرتقال و توت فرنگی می‌تواند تاثیر خوبی روی بدن این دسته از افراد بگذارد به همین دلیل توصیه می‌شود که این دسته از افراد پرتقال ، توت‌فرنگی و مقداری شکر را در مخلوط‌کن بریزند و این ترکیب را بنوشند.

♨️گرم و تر

استفاده از پرتقال برای افرادی که مزاج آنها گرم و تر است هیچ مشکلی را ایجاد نمی‌کند و این دسته از افراد می‌توانند بدون هیچ دغدغه‌ای از خواص آن بهره‌مند شوند. افراد با مزاج گرم و تر برای استفاده از پرتقال به مصلح نیاز ندارند. البته این بدین معنا نیست که این دسته از افراد می‌توانند در خوردن پرتقال زیاده‌روی کنند چون مصرف زیاد پرتقال می‌تواند برای بدن مشکلاتی را ایجاد کند. خوردن پرتقال همراه با هسته آن، به دفع کرم کمک کند

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها