عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

مستند ناسا از "یک سیاره زیبا"

 
saeidfarajpour
saeidfarajpour
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1392 
تعداد پست ها : 2734
محل سکونت : اردبیل

مستند ناسا از "یک سیاره زیبا"
یک شنبه 12 اردیبهشت 1395  01:36 ب.ظ

چه می‌شد اگر می‌توانستیم بدون ترک سیاره زمین لذت یک سفر فضایی فوق‌العاده و بی‌نظیر را تجربه کنیم. خیر، این یک شوخی نیست چرا که امروزه این رویا به واقعیت بدل شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از زی نیوز، ناسا با همکاری آیمکس (IMAX) و کارگردانی "تونی مایرز" مستندی با نام «یک سیاره زیبا» را تولید کرده‌اند تا منظره‌ای خیره‌کننده از سیاره آبی شگفت‌انگیزمان را در اختیار ما قرار دهند.قرار است این مستند 26 آوریل منتشر شود.

نکته قابل توجه این مستند در این است که تمام مدت زمان فیلم توسط فضانوردان ناسا و از ایستگاه فضایی بین‌المللی تصویربرداری شده است. فضانوردانی از جمله "کیل لیندگرن"، "تری ویرتز"، "بری ویلمور" و "اسکات کلی" به عنوان فیلم‌سازان این مستند در ایستگاه فضایی آن را تهیه کرده‌اند.

این فضانوردان بیش از 15 ماه صحنه‌هایی واقعا چالش برانگیز از زمین را از ایستگاه "کوپولا" و پنجره ISS تولید کرده‌اند. این اولین باری است که برای ساخت یک فیلم در فضا از فناوری دیجیتال برای ثبت تصاویری مهیج از زمین با وضوح آیمکس استفاده می‌شود. همچنین این مستند با راوی‌گری "جنیفر لورانس" به کشف زندگی طاقت‌فرسای فضانوردان در ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌پردازد.

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها