عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

معاون بهداشت وزارت بهداشت: دانش آموزان ماهی یک بار باید ویتامین D مصرف کنند

 
saeidfarajpour
saeidfarajpour
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1392 
تعداد پست ها : 2734
محل سکونت : اردبیل

معاون بهداشت وزارت بهداشت: دانش آموزان ماهی یک بار باید ویتامین D مصرف کنند
یک شنبه 12 اردیبهشت 1395  01:40 ب.ظ

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: اگر دانش آموزان ویتامین D مصرف نکنند دچار نرمی استخوان و کجی پا می شوند، لذا مصرف ماهانه یک مرتبه ویتامین D توصیه می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر سیاری در همایش سفیران سلامت دانش آموزی که در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد، گفت: هدف نخست برای سفیران سلامت این است تا از نظر جسمی در سلامت باشند و این نکات را برای حفظ سلامتی به اطرافیان خود انتقال دهند.

وی افزود: کم تحرکی و تغذیه نامناسب، سلامت افراد را به خطر می اندازد. اگر دانش آموزان این موارد را رعایت نکنند، دچار اضافه وزن می شوند. برای حل مشکل چاقی و اضافه وزن، باید عادات غذائی اصلاح شود و تحرک داشته باشیم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت تصریح کرد: سفیران سلامت مروج سلامت در بین مردم هستند و تعقل، تدبیر و ادراک در این میان لازم است.

وی ادامه داد: قدرت تفکر را آموزش و پرورش، آموزش عالی و حوزه علمیه رشد می دهند و ماموریت آموزش و پرورش، ارتقاء قدرت تفکر دانش آموزان است.

سیاری تصریح کرد: ما از طریق دوره های آموزشی، مهارت تفکر منطقی نقادانه و حل مساله را به سفیران سلامت آموزش می دهیم تا آنان نیز به همسالان خود منتقل کنند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت تصریح کرد: مکمل ویتامین D و آهن در مدارس و شبکه بهداشت توزیع می شود. چرا که بر اساس یک مطالعه، میزان کمبود ویتامین D در طی ده سال در کشور ۶ برابر شده است.

وی ادامه داد: طرح تحول سلامت و حمایت دولت باعث شده امروز در هیچ خانه بهداشت و مدرسه ای نباشد که مکمل ویتامین D و آهن را توزیع نکنیم.

سیاری خطاب به دانش آموزان تاکید کرد:  اگر ویتامین D مصرف نکنید دچار نرمی استخوان و کجی پا می شوید. توصیه می کنم ماهانه یک مرتبه ویتامین D مصرف کنید.

وی تصریح کرد: طی بررسی انجام شده در مشهد و سبزوار از ۷۵ درصد دانش آموزان که کمبود ویتامین D داشته اند در مدت ۹ ماه این ویتامین را مصرف کرده، میزان کمبود تا ۵.۶ درصد کاهش یافته است.


  اخبار  پزشکی  -  مهر 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها